Houston nadoknadil +20 za preobrat in slavje

Liga NBA 20. Jan 20194:56 > 5:08
Rob Carr/Getty Images

V precej izenačeni tekmi je Houston Rockets uspel premagati Los Angeles Lakerse po podaljšku s 138:134. Tesno zmago si je priborila tudi Oklahoma, ki je v gosteh premagala Philadelphijo s 117:15, Denver pa je brez težav odpravil Cleveland s 124:102.

Na napeti tekmi med Rocketsi in Lakersi niso košarkarji Houstona vodili niti enkrat! Pred polčasom so Lakersi vodili celo s +20, a so Rakete bolje zaigrale v drugem delu in ujele goste iz Los Angelesa, ki so 5 sekund pred koncem imeli še 3 točke prednosti (120:117), a je Eric Gordon zadel trojko za podaljšek. Houston je nato napadalno krenil proti zmagi, z novo trojko Gordona v dodatnim petih minutah prvič povedel s 123:120. James Harden je dodal še 6 točk, a tukaj so se Lakersi spet vrnili v igro za izenačenje. Pri rezultatu 133:132 je Caldwell-Pope zgrešil trojko, nato so gostje še izgubili žogo, Rocketsi pa so slavili.

Nedvomno je bil igralec tekme Eric Gordon z 28 točkami, najučinkovitejši pa seveda James Harden z 48 točkami. Pri Lakersih je Kyle Kuzma vpisal 32 točk.

Houston je z zmago ostal na petem mestu Zahoda z izkupičkom 26-19, Lakersi so 9. s 25-22.

Že v soboto zvečer ste lahko na SK spremljali tekmo med Oklahomo Thunder in Philadelphijo 76ers. Gostje iz Oklahome so slavili s 117:115. Vodstvo se je praktično vso tekmo izmenjavalo, na koncu pa se obrnilo v prid Thunderjev, za katere je Paul George prispeval 31 točk, Russell Westbrook pa 21 točk in 10 skokov. V vrstah Sixersov je bil najučinkovitejši Joel Embiid z 31 točkami, 22 jih je dodal še JJ Redick.

Denver je brez težal premagal Cleveland s 124:102. Zmaga ni Nuggetsov ni bila niti v enem trenutku tekme vprašljiva. Domači so že prvo četrtino dobili s 37:25, nato pa ritem igre le še stopnjevali. Jemal Murray je za Denver vpisal 25 točk, Nikola Jokić pa se lahko vnovič pohvali s trojnim dvojčkom 19 točk, 11 skokov in 12 asistenc. Pri Cavaliersih je največ 23 točk dosegel Ante Žižić.