Dončić in Dallas močnejši od Clippersov

Liga NBA 23. Jan 20195:14 > 5:49
Andy Lyons/Getty Images

Košarkarji Dallas Mavericksomv so na svojem parketu premagali Los Angeles Clipperse z rezultatom 106:98 ter prekinili niz štirih porazov. Minnesota se je prepričljivo sprehodila po parketu Phoenix Sunsov, slavili so s 118:91.

Gostje so bolje začeli tekmo in hitro prešli v prednost 19:9, a Dallas je v nadaljevanju s točko po točko iskal priključek, ob koncu prve četrtine zaostajal za 3 (29:26), še pred polčasom pa uspel spreobrniti rezultat sebi v prid 58:56. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, nobena ni uspela uiti na večjo prednost, tako se je tekma reševala v zadnjem delu, ko so domači zaigrali konkretneje in z minmi serijo 5:0 povedli s 97:91.

Pri Dallasu so si lepo razdelili točke, saj je bilo kar 5 igralcev z dvoštevilčnim izkupičkom. Najučinkovitejši je bil Harrison Barnes z 20 točkami, Luka Dončić jih je dodal 17 in še 7 skokov ter 6 asistenc. Tudi Dennis Smith Jr. se je ustavil pri 17 točkah, po 13 pa sta jih vpisala še Davin Harris in DeAndre Jordan, ki je dodal še 16 skokov.

Pri Clippersih je največ točk dosegel Patrick Baverley 16, po 15 pa sta jih prispevala še Avery Bradley in Lou Williams.

Ekipa iz Texasa je z izkupičkom 21-26 ostaja na 13. mestu Zahoda, Clippersi so 8. s 25-22.

Minnesota je prepričljivo slavila v Arizoni proti Phoenix Sunsu s 118:91. Volkovi so bili od začetka tekme v prednosti, ki je ob polčasu narasla že na +15 (64:49), na koncu tretje četrtine pa je bil pri rezultatu 93:71 za Minnesoto zmagovalec jasen, na koncu pa so slavili s kar 27 točkami razlike.

Najučinkovitejši v vrstah zmagovalcev je bil Karl-Anthony Towns s 25 točkami in 18 skoki, Josh Okogie je vpisal 21 točk, Andrew Wiggins pa 17. V ekipi Igorja Kokoškova je največ točk prispeval Josh Jackson – 27 in še 10 skokov, Devin Booker je dodal še 14 točk. Po 13 sta jih vpisala Kelly Oubre Jr. in Dragan Bender, ki je dodal še 10 skokov.

Minnesota ima po drugi zaporedni zmagi izkupiček 23-24 in zaseda 11. mesto na Zahodu. Phoenix je zabeležil peti zaporedni poraz je zadnji z izkupičkom 11-38.