Warriorsi slavili v Bostonu, Denver proti Philadelphiji

Liga NBA 27. Jan 20195:34 > 5:48
Getty Images/Matthew Stockman

Denver je prišel do nove zmage proti Philadelphiji s 126:110, Golden State Warriorsi pa so v gosteh premagali Boston Celticse s 115:111. Oslabljeni Pelicansi so bili lahek plen za Spurse (126:114), Memphis je doma presenetil Indiano s 106:103, Portland pa je slavil proti Atlanti s 120:111.

Denver je za prepričljivih 16 točk ugnal Philadelphijo na svojem terenu. Nuggetsi so že v prvi četrtini dosegli 41 točk in dobili prav vsako. Pri domačih je zablestel srbski center Nikola Jokić s trojnim dvojčkom 32 točk, 18 skokov in 10 asistenc, 17 točk je dodal še Mason Plumlee, 16 Will Barton in 15 Torrey Craig. Pri Sixersih je bil najučinkovitejši JJ Radick z 22 točkami, Corey Brewer jih je dosegel 20 in Ben Simmons 19 ter 12 skokov.

Denver je drugi na Zahodu z izkupičkom 33-15, Philadelphia je četrta na Vzhodu z 32-18.

Težek boj se je odvijal v Bostonu, kjer so pri Celticsih gostovali Warriorsi. Gostje so na koncu slavuli s 115:111, junak tekme pa je bil Kevin Durant s 33 točkami in 9 skoki. Steph Curry je dosegel 24 točk, Klay Thompson pa 21. Na drugi strani je Kyrie Irving dvigoval svojo ekipo z 32 točkami in 10 asistencami, Al Horford je dodal 22 točk in 13 skokov.

Golden State Warriorsi so prvi na Zahodu s 35-14, Boston je peti na Vzhodu s 30-19.

Memphis Grizzliesi so premagali Indiana Pacerse s 106:103, kjub temu da so v drugem polčasu popustili. Za Grizlije je Mike Conley vpisal 22 točk in 11 asistenc, 20 jih je dodal še Jaren Jackson. V vrstah Indiane pa je se je najbolj izkazal Bojan Bogdanović z 21 točkami.

Spursi so izkoristili težko kadrovsko situacijo New Orleansa in slavili s 126:114, čeprav so se v prvem polčasu Pelicansi dobro upirali brez nekaterih ključnih košarkarjev Davisa, Mirotića, Randla. Ob odmoru je bilo +3 za Spurse, ki pa so v drugi četrtini prišli do ključne prednosti in povedli s +20 (119:99). Pri zmagovalcih je izstopal LaMarcus Aldridge z 28 točkami in 12 skoki, Rudy Gay je dodal še 22 točk in 11 skokov. Za New Orleans je 29 točk vpisal Jrue Holiday, Jahlil Okafor je dosegel 24 točk in 15 skokov.

Portland je doma zmagal proti eni najslabših ekip lige. Blazersi so že v prvi četrtini dosegli 40 točk in vodili za 10, a je Atlanta do polčasa poskrbela za preobrat (64:63). Šele v končnici tekme je Portland strl odpor Atlante in prišel do nove zmage. Najbolj razpoložen pri zmagovalcih je bil CJ McCollum s trojnim dvojčkom 28 točk, 10 skokov in 10 asistenc, pri Hawksih pa je Trae Young dosegel 30 točk in 8 asistenc.