Preobrat Denverja po zaostanku 25 točk

Liga NBA 29. Jan 20194:08 > 4:12
Getty Images/Matthew Stockman

Denver Nuggetsi so premagali Memphis Grizzliese s 95:92 po tem, ko so zaostajali že za 25 točk. Golden State Warriorsi so bili boljši od Indiane s 132:100, do zmag ponoči še Boston Celtics, Charlotte Hornets in Atlanta Hawks.

Memphis je dominiral od začetka tekme in Grizzliesi so imeli skoraj tri četrtine igre dvoštevilčno prednost. V drugi polovici tretje četrtine pa je Dever začel igrati obrambo in Memphis je v devetih minutah zadnje četrtine dosegel vsega osem točk. Nuggetsi so to izkoristili in se vrnili na -4 nekaj manj kot 3 minute do konca.

Grizzliesi so najprej reagirali preko Marca Gasola, a strelski niz Denverja se je nadaljeval z dvema trojkama v zadnjih dveh minutah Malika Beasleya in Willa Bartona v zadnji minuti za 91:89. Po dveh zgrešenih metih Kyla Andersona je Denver pripeljal tekmo do konca.

Nikola Jokić je dosegel 24 točk, Will Barton 20 in Malik Beasley 18 za zmago Nuggetsov. Pri Memphisu je bil najučinkovitejši Marc Gasol z 28 točkami in 9 skoki, Mike Conley je dodal 23 točk in 11 asistenc.

Memphis ostaja predzadnji na Zahodu, Denver pa je s 34. zmago na 2. mestu.

Golden State je od začetka v Indianapolisu deloval neustavljivo in že po prvi četrtini vodil z 18 točkami prednosti. Ob polčasu je bil rezultat 69:48 za goste, v prvih 24 minutah je Steph Curry zadel 5/5 za tri točke. Do konca tekme Indiana ni uspela ogroziti aktualnih prvakov NBA.

Najučinkovitejši v vrstah Warriorsov je bil Stepf Curry s 26 točkami, 22 jih je dodal DeMarcus Cousins, po 15 sta jih vpisala Klay Thompson in Kevin Durant. Pri Indiani je 16 točk vpisal Myles Turner, 15 pa Bojan Bogdanović.

Charlotte je doma premagal New York Knickse s 101:92. V prvem polčasu so imeli Hornetsi največjo razliko +8, do odmora pa so se jim Knicksi uspeli približati na točko zaostanka. Tretja četrtina je bila precej negotova in v prid Knicksov z 18:17, nato pa so Hornetsi s serijo 17:1 odločili tekmo na sredini zadnje četrtine.

Tony Parker in Jeremy Lamb sta tekmo zaključila s po 15 točkami za Charlotte, Kemba Walker in Malik Monk pa s po 14. Pri Knicksih je Kevin Knox vpisal 19 točk, Tim Hardaway pa 17 in 10 skokov.

Boston je bil boljši od Brooklyna s 12:104. Celticsi so v prvem polčasu večinoma kontrolirali rezultat, v zadnji četrtini pa je v seriji 11:0 zablestel Marcus Morris, medtem ko so Netsi v prvih devetih minutah zadnjega dela dosegli vsega 6 točk, kar jih je stalo rezultatskega priključka.

Marcus Smart in Jaylen Brown sta pri Celticsih dosegla po 21 točk, D’Angelo Russel pa jih je na drugi strani za Brooklyn 25.

Atlanta je slavila v Los Angelesu proti Clippersem s 123:118. Hawksi so bili večinoma vodeči, Clippersi so uspeli držati priključek do tretje četrtine, ko so se Hawksi razigrali za +11, na sredini zadnje četrtine je bilo vodstvo Atlante že +16, iz tega minusa pa se Clippersi niso mogli več vrniti.

Trae Young je v vrstah Hawksov dosegel 26 točk, pri Clippersih pa je bil najučinkovitejši Tobias Harris s 30.