Jokić in Beasley izničila super Hardna

Liga NBA 2. Feb 20195:55 > 5:59
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Denver Nuggetsi so z gladko zmago proti Houstonu s 136:122 vloćili resno kandidaturo za prvo mesto na Zahodu ob koncu rednega dela. Nikola Jokić in Malik Beasley sta s skupnimi močmi izničila znova izjemnega Jamesa Hardna.

Malik Beasley je ob gladki zmagi s 136:122 dosegel 35 točk, Nikoli Jokiću pa je samo ena podaja zmanjkala do novega trojnega dvojčka (31 točk, 13 skokov, 9 podaj). Na drugi strani je James Harden podaljšal niz, na katerih je dosegel vsaj 30 točk na 25 tekem, vendar mu je to v slabo tolažbo.

Gostje so odlično začeli srečanje in na krilih razpoloženega Hardna prvo četrtino dobili s 43:35, v nadaljevanju pa so domači počasi prevzemali pobudo. Denver se je odlepil z delnim izidom 14:2, nato pa prednosti ni več izpustil iz rok. Rakete so se po dveh zaporednih trojkah Hardna tik pred koncem tretje četrtine uspele približati na devet točk zaostanka (100:91), a so domači prednost hitro povišal na neulovljivih 20 (113:93).

V zadnji četrtini so domači le še nadzirali potek dogodkov na igrišču, Harden pa je minuto pred koncem s trojko uspel priti do 30 točk, potem ko je po zelo plodni prvi četrtini v nadaljevanju zgrešil kar 10 od 11 metov iz igre.

Boston je v Madison Square Gardnu s 113:99 odpravil najslabšo ekipo lige New York. Domači navijači pa so po tekmi vzklikali ime prvega strelca gostov Kyriea Irvinga (23 točk), ki si ga po odhodu Kristapsa Porzingisa v Dallas očitno želijo videti v dresu New Yorka.

Oklahoma je v gosteh s 118:102 odpravila Miami, Paul George je dosegel 43 točk, Dennis Schroder jih je dodal 28, Russell Westbrook pa je zablestel z novim ttrojnim dvojčkom – 14 točk, 14 podaj in 12 skokov.

Charlotte je bil doma s 100:92 boljši od Memphisa, Utah pa s 128:112 od Atlante