Grkov šov v Milwaukeeju,Jokić do trojnega dvojčka št.1

Liga NBA 7. Feb 20194:43 > 4:46
Stacy Revere/Getty Images

V noči iz srede na četrtek so se zmage v NBA ligi veselili košarkarji Milwaukeeja, New Orleansa in Brooklyna.

Brooklyn je s 135:130 premagal Denver v 36. zmagi v sezoni. Za Denver je to 17. poraz, drugi zaporedni.

Tekmo so bolje otvorili gostje iz Denverja, ki so vodili do začetka druge četrtine, nato pa se je začela serija napak. Brooklyn je izkoristil situacijo za vodstvo in ga držal do konca tekme. Prednost Netsov je znašala že +21, a so Nuggetsi v zadnjih petih minutah uspeli zmanjšati zaostanek -4 4 sekunde pred koncem tekme.

V novi zmagi Brooklyna je D’Angelo Russel dosegel 27 točk in 11 asistenc, z 18 točkami in 10 skoki mu je sledil DeMarre Carroll. Pri Denverju pa je Nikola Jokić zabeležil že deseti trojni dvojček v sezoni s 25 točkami, 14 skoki in 10 asistencami. Mason Plumlee je dosegel 24 točk, Jamal Murray pa 19 in 11 asistenc.

Milwaukee Bucksi so bili doma boljši od Washington Wizardsov z rezultatom 148:129. Vodilna ekipa Vzhoda je prišla do 40. zmage (+13 porazov), Washington pa ima po tretjem zaporednem porazu izkupiček 22-23.

Milwaukee je prvo četrtino zaključil s 50 točkami in s prednostjo +15, v podobnem ritmu so nadaljevali do konca tekme. Spet je zablestel Giannis Antetokounmpo s 43 točkami, ob 6 skokih, 4 asistencah in 3 ukradenimi žogami. Iz igre je metal 17/21. Ob njem se je odlično znašel še Eric Brogdon z 22 točkami in 10 asistencami.

V ekipi Washingtona je bil najučinkovitejši Bradley Beal s 30 točkami, Thomas Bryant je dodal 26 točk in 14 skokov, Jeff Green pa 22 točk. Dvojni dvojček je vpisal Tomas Satoransky s 16 točkami in 10 asistencami.

New Orleans Pelicansi so slavili na gostovanju v Chicagu s 125:120 in tako prekinili niz treh porazov za izkupiček 24-31. Na drugi strani pa je za Bullse to že 42. poraz v letošnji sezoni, drugi zaporedni. Ostajajo pri 12 zmagah.

Chicago je bolje začel tekmo, v tretji četrtini pa jim je nivo igre precej padel, ob njihovih velikih napakah je New Orleans izkoristil situacijo in prešel v vodstvo. Zanimiva končnica je pripadla gostom.