Liga NBA 2. Apr 20199:05 > 9:12
Getty Images

Miami je v zadnjem obdobju prikazoval dobre igre, ki so sovpadale s povratkom Gorana Dragića nazaj v prvo postavo Miamija. Dragić je blestel tudi ob porazu proti Bostonu (110:105), ki mu je nasul 30 točk. Luka Dončić s klopi videl novo zmago Dallasa.

Proti Dallasu je najprej zabeležil trojni dvojček, v naslednji tekmi in zmagi proti New Yorku pa še dvojni dvojček in Miami je tudi z njegovo pomočjo po povratku po poškodbi v zadnjih 10 tekmah zabeležil sedem zmag. Boston je bil v zadnjem obdobju pred tekmo z Miamijem v slabši formi, saj so varovanci Brada Stevensa vknjižili pet porazov in dve zmagi.

Začetek tekme je pripadel košarkarjem Bostona, ki so na consko obrambno postavitev Miamija odgovorili s številnimi zadetimi trojkami in hitro skočili do vodstva z 22:4. Dominacija se je nadaljevala skozi celoten prvi polčas, Boston pa je pri rezultatu 46:23 sredi druge četrtine vodil za 23 točk. Miami je na to odgovoril z delnim rezultatom 10:0, a je Kyrie Irving odgovoril z dvema zaporednima trojkama in Boston oddaljil na udobnih 19 točk prednosti. V zadnjih dveh minutah polčasa je odločno zaigral tudi Dragić in pripeljal Miami na znosen zaostanek po prvem polčasu. Na glavni odor so Kelti namreč odšli s 14 točkami prednosti.

Začetek drugega polčasa pa je povsem pripadel Goranu Dragiću, ki je v manj kot petih minutah igre dosegel kar 12 točk in lastnoročno pripeljal Miami nazaj v igro in na le šest točk zaostanka pri rezultatu 65:71. Erik Spoelstra je slovenskemu košarkarju moral dati nekaj časa za počitek, v tem obdobju pa je Boston spet pobegnil na dvomestno prednost in po treh četrtinah vodil s +11.

Miami se je na sredi zadnje četrtine približal na le tri točke zaostanka, a so napake najbolj izkušenega košarkarja na parketu Dwyana Wada omogočile Bostonu, da je spet pobegnil devet točk prednosti (101:92). V nadaljevanju so Dragić in druščina prišli spet na le tri točke zaostanka in imeli napad za izenačenje, a je Dion Waiters dve minuti pred koncem tekme zgrešil za tri, Miami pa se do konca tekme ni uspel vrniti nazaj.

Goran Dragić je tekmo končal s 30 točkami, petimi asistencami in ukradenimi žogami, Bam Adebayo je dodal 19 točk in 13 skokov. Pri Bostonu je drugi karierni trojni dvojček uspel Alu Horfordu, ki je tekmo končal z 19 točkami, 11 skoki in 10 asistencami.

Miami bo naslednjo tekmo spet igral proti Bostonu, a tokrat v domači dvorani.

Luka Dončić je zaradi poškodbe stegenske mišice izpustil drugo zaporedno tekmo. Dallas je kljub temu prišel do druge zmage v nizu, potem ko je Philadelphio odpravil s 122:102. Gostje so igrali brez Joela Embiida in Jimmyja Butlerja. Pri teličkih sta bila najbolj razpoložena JJ Redick (26 točk) in Tobias Harris (25).