Dončić se je vrnil z dvojnim dvojčkom, Miami poražen

Liga NBA 4. Apr 20195:13 > 6:34
Sarah Stier/Getty Images

Do konca rednega dela sezone Lige NBA je še teden dni. Miami je še drugič zapored izgubil proti Bostonu (102:112) ter zdrsnil z mest, ki vodijo v končnico, Dallas pa je izgubil ob vrnitvi Luke Dončića, ki je prišel do dvojnega dvojčka. Minnesota je bila boljša s 110:108.

Minnesota je bila v napeti in izenačeni tekmi tista, ki je imela iniciativo, do zmage pa prišla v samem finišu. Minuto pred koncem je Luka Dončić pri rezulatu 106:106 zgrešil trojko, nato pa je Karl-Anthony Towns poskrbel za vodstvo gostov.

Dallas je sicer prišel do novega izenačenja, a je nato 19 sekund pred koncem zmagovalca odločil Andrew Wiggins. Pri zmagovalcih je bil z 28 točkami in 13 skoki najbolj razpoložen Towns, Wiggins se je izkazal z 19 točkami, Dario Šarić pa je tekmo končal s 14 točkami in petimi skoki.

Luka Dončić je pri Mavsih prišel do dvojnega dvojčka s 27 točkami, 12 skoki in šestimi podajami. 20-letnik je iz igre metal 11/21 (za tri 2/8).

Tudi tekma v Miamiju je bila zelo izenačena, Boston pa je do zmage prišel z delnim izidom 10:2 v končnici. Navdušil je Gordon Hayward, ki je 15 od svojih 25 točk dosegel v drugem polčasu. 23 točk je dodal Kyrie Irving, 21 Al Horford, v zadnji četrtini pa je navdušil Jason Tatum. Slednji je sicer skupno vpisal 16 točk, kar devet pa jih je prispeval v zadnjem delu igre.

Pri Miamiju je bil z 21 točkami najbolj razigran Dion Waiters, rezervist Hassan Whiteside je prispeval 18 točk in 15 skokov, Dwyane Wade pa se je tokrat ustavil pri 17 točkah. Goran Dragić je igral 37 minut, a ni imel strelskega večera. Zadel je le 3 od 15 metov in tekmo končal z 11 točkami, petimi podajami in dvema skokoma. Na parket se je vrnil Josh Richardson, ki pa je v tretji četrtini obnovil poškodbo pete.

Boston se je z zmago na četrtem mestu Vzhoda izenačil z Indiano, s katero se bo pomeril v prvem krogu končnice. O prednosti domačega parkega bo skoraj zagotovo odločala medsebojna tekma v petek v Indianapolisu.

Miami (38:40) je s porazom zdrsel z mest, ki vodijo v končnico, Vročici pa ni šla na roko zmaga Orlanda (39:40). Za napet boj za preostala tri mesta v končnici na Vzhodu sta sicer poskrbela Detroit (39:39) in Brooklyn (39:40), ki sta tokrat izgubila. Zadnji teden bo tako zelo napet.

Oglejte si preostale rezultate in trenutni lestvici v Ligi NBA.