Philadelphia na krilih Embiida do zmage proti Torontu

Liga NBA 3. Maj 20194:41 > 4:43
Getty Images Sport, Mitchell Leff

Philadelphia je na domačem parketu s 116:95 ugnala Toronto in po odlični predstavi Joela Embiida v seriji povedla z 2:1.

Philadelphia je dobila svojo drugo tekmo proti Torontu v konferenčnem polfinalu vzhodne konference. 76ersi so sedaj v zmagah povedli z 2:1. Prvo tekmo v tej seriji na domačem parketu s dobili s 116:95. Domači so vodili od začetka in do konca tekme. Ključni pa sta bili druga in zadnja četrtina, ko si je Philadelphia priigrala velikansko prednost.

Najbolj dominantno predstavo v letošnji končnici je pokazal Joel Embiid. V le 28 minutah tekme je dosegel 33 točk z metom (9/18, 3/4 za tri in 12/13 prosti meti) točkam je dodal še 10 skokov, 3 podaje in kar 5 blokad.

Prav tako zelo razpoloženi so bili njegovi soigralci Jimmy Butler (22 točk, 9 skokov, 9 podaj in 3 ukradene žoge), Ben Simmons (10 točk, 7 skokov, 7 podaj) in Tobias Harris (13 točk, 8 skokov, 5 podaj in 2 blokadi).

Na drugi strani je le Kawhi Leonard zmogel držati korak z nasprotno ekipo. S 33 točkami v 37 minutah in metom 13/22 (2/4 za tri in 5/5 prosti meti), 4 skoki in 3 podajami je bil edina svetla točka v tekmi, kjer je Raptorsova obramba popolnoma odpovedala.

Marc Gasol in Kyle Lowry sta pri Raptorsih tokrat povsem zatajila in razočarala.