Dragić in Udrih blestela, a vseeno izgubila

Liga NBA 21. Nov 201310:44 > 11:11

Ljubljana – Sinoči sta tako Goran Dragić kot Beno Udrih blestela v ligi NBA, vendar na koncu vseeno izgubila. Prvi proti Sacramentu, drugi proti Indiani.

Vse poškodbe Gorana Dragića so očitno pozabljene. Slovenski reprezentant iz tekme v tekme igra vse boljše. Dragić je sinoči v dresu Phoenixa blestel proti Sacramentu, ki se je kljub sijajni igri slovenskega reprezentanta veselil zmage s 113:106. Dragić je odlično začel srečanje, dosegel prvih 11 točk Phoenixa, na koncu pa srečanje končal pri 31 točkah in petih podajah.

Vse to pa ni bilo dovolj, da bi Phoenix po treh porazih prišel do nove zmage. Sacramento je vodil večino tekme, odločilno prednost pa si je nabral na začetku drugega polčasa, ko je povedel za 14 točk.

Odlično je znova odigral tudi Beno Udrih, ki odlično izkorišča odsotnost prvega organizatorja igre New Yorka Raymonda Feltona. Udrih je znova dobil prednost pred Pablom Prigionijem in srečanje začel v prvi peterki. Savinjčan je srečanje končal z 19 točkami, osmimi skoki in dvema podajama. Kljub odlični igri pa ni imel veliko razlogov za zadovoljstvo, saj so kratkholačniki pred svojimi gledalci v Madison Square Gardenu vpisali še šesti letošnji poraz. Po podaljšku je bila Indiana boljša s 103:96, čeprav so imeli domači vse v svojih rokah. Devet sekund pred koncem je prvi zvezdnik New Yorka Carmelo Anthony zadel za vodstvo z 89:86, na kar je sledila velika neumnost Imana Shumperta, ki je na trojki naredil rekršek nad Paulom Georgeem. Slednji je s pridom izkoristil veliko darilo in izsilil podaljšek, v katerem so Pacersi povsem poteptali New York.

V soboto liga NBA znova na SK

Skupno je bilo sinoči odigranih kar 13 tekem, izide si poglejte spodaj. V soboto ob 22.00 pa na SK 1 ne zamudite novega prenosa lige NBA, ko bomo prenašali obračun Los Angeles Clippers proti Sacramento Kings.

Liga NBA:

New York Knicks : Indiana Pacers 96:103 – po podaljškuUdrih 19 točk, 8 skokov, 4 podaje v 37:50 minute

Phoenix Suns : Sacramento Kings 106:113Dragić 31 točk, 5 podaj, 2 skoka v 35:32 minute

Philadelphia 76ers : Toronto Raptors 98:108
Cleveland Cavaliers : Washington Wizards 91:98
Charlotte Bobcats : Brooklyn Nets 95:91
Orlando Magic : Miami Heat 92:120
Atlanta Hawks : Detroit Pistons 93:85
Minnesota Timberwolves : Los Angeles Clippers 98:102
Milwaukee Bucks : Portland Trail Blazers 82:91
New Orleans Pelicans : Utah Jazz 105:98