Milwaukee po preobratu do prve zmage v finalu vzhoda

Liga NBA 16. Maj 20192:23 > 5:00
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Košarkarji moštva Milwaukee Bucks so po delnem rezultatu 10:0 in odlični zadnji četrtini prve tekme finala vzhodne konference prišli do zmage proti Torontu s 108:100.

Toronto Raptorsi so v gosteh v večjem delu tekme narekovali ritem igre in imeli prednost, ki se je dvignila vse do 12 točk, a so v zaključku tekme v Fiserv Forumu povsem odpovedali in izgubili tekmo proti najboljši ekipi rednega dela sezone lige NBA. Milwaukee je namreč z delnim rezultatom 10:0 v zadnji četrtini uspel “ukrasti” zmago in povesti z 1:0 v zmagah.

Gostje iz Kanade so 3:33 do konca tekme bodili za dve točki, do konca obračuna pa niso uspeli zadeti iz igre, kar je Milwaukee na čelu z odličnim Brookom Lopezom izkoristil. Center Bucksov je v končnici tekme dosegel pet od skupno 29 točk, kar je tudi njegov osebni strelski rekord v končnici.

Milwaukee je v letošnji končnici zabeležil le en poraz (Brooklyn 4:0, Boston 4:1), medtem ko je ekipa iz Ontaria še v nedeljo igrala sedmo tekmo polfinala konference proti Philadelphiji.

Odličnega Lopeza je dopolnil Giannis Antetokounmpo s 24 točkami, 14 skoki in šestimi asistencami, Malcolm Brogdon je dodal 15 točk.

V poraženem moštvu je Kawhi Leonard dosegel 31 točk, Kyle Lowry pa je dosegel točko manj, Pascal Siakam jih je dodal 15.