Washington ustavil vroče Lakerse

Liga NBA 27. Nov 201310:55 > 10:57

Ljubljana – Washington je uspel ustaviti niz treh zaporednih zmag Los Angeles Lakers, Brooklyn proti Torontu prekinil niz petih zaporednih porazov, negativni niz zaustavil tudi Orlando.

Pri Los Angeles Lakers še vedno čakajo na povratek Kobeja Bryanta, ki je medtem še podaljšal pogodbo, kljub odsotnosti prvega zvezdnika pa jezerniki dosegajo zavidljive rezultate. Sinoči so lovili četrto zaporedno zmago, vendar je bil Washington boljši s 116:111.

• NE SPREGLEJTE: V nedeljo nova doza lige NBA na Sport Klubu – ob 21.30 v živo na SK 2 LA Clippers – Indiana Pacers.

Pri ekipi iz glavnega mesta ZDA sta blestela John Wall z 31 in Nene s 30 točkami, kar je tudi njegov osebni rekord v ligi NBA. Washington si je odločilno prednost nabral v zadnji četrtini, ko je povedel s 96:87. Pri jezernikih sta bila najbolj razpoložena Jordan Farmar z 22 in Pau Gasol s 17 točkami.

Brooklyn je bil v gosteh s 102:100 boljši od Toronta in tako le uspel prekiniti niz petih zaporednih porazov. Veliko razlogov za veselje imajo tudi v taboru Orlanda. Čarovniki so z zmago proti Atlanti s 109:92 prišli do prve gostujoče zmage po 17 zaporednih porazih. Povratnik po poškodbi Jermaine O’Neal je Golden Stateu prinesel zmago proti New Orleansu (102:101).