Vročica v Brooklynu stopila minus 18

Liga NBA 26. Jan 20174:04 > 4:09
Mike Ehrmann, Getty Images Sport

V prvem sklopu nočnih tekem čez lužo, so se zmag veselile ekipe Sacramento, Boston in Miami. Goran Dragić je k zmagi Heat tokrat prispeval 17 točk in bil blizu trojnemu dvojčku.

Sacramento je Clevelandu prizadejal nov poraz. Kingsi so bili po podaljšku boljši s 116:112. PRva četrtina je bilo dokaj izenačena, Cleveland jeimel po 12 minutah rahlo prednost, a je Sacramento na odmor odšel s šestimi točkami prednosti.

Cleveland je v zadnji četrtini povedel že za deset točk, kar pa DeMarcusa Cousinsa in soigralcev ni zmedlo in sledil je izvrsten zaključek. Prvi mož ekipe iz Kalifornije je tri sekunde pred koncem izsilil podaljšek.

Sserijo 6:0 so gostje v podaljšku le uspeli ugnati aktualne prvake lige, zmago pa je prinesel koš Arrona Afflaloja, ki je 17 sekund pred koncem zadel trojko. Cousins je k zmagi prispeval 28 točk, 11 skokov in devet asistenc. Pet točk manj je zbral Darren Collison, s štirinajstimi pa je tekmo zaključil Afflalo.

Pri konjenikih je odstopal LeBron James, ki je dosegel trojni dvojček (24 točk, 13 skokov in 11 asistenc), Kevin Love je dodal dvojni dvojček (21 točk in 16 skokov), Kyrie Irving pa je dal 20 točk.

Boston je bil, po zelo čudnem srečanju, polnem grobosti in čudnih sodniških odločitev,  boljši od Houstona. Kelti so slavili z izidom 120:109.

Rockets so prvi del dobili s šestimi točkami prednosti, v drugem polčasu pa so domači spremenili tok dogajanja in bili v napeti končnici bolj prisebni ter se do zmage dokopali po seriji lahkih košev.

Najboljši v vrsti domačih je bil Isaiah Thomas, ki je zbral 38 točk, pet skokov in devet asistenc. S 23 točkami ga je dopolnil Jae Crowder, ki je do dvojnega dvojčka prišel z desetimi skoki. Al Horford je zbral 20 točk.

Kot je to že običajno, je bil pri Rocketsih najučinkovitejši James Harden. Bradata raketa je briljirala s 30 točkami, 12 asistencami in šestimi skoki. Pri poraženem moštvu je 19 točk nametal Ryan Anderson.

Miami je v gosteh dosegel zmago s 109:106 proti Brooklyn Nets. Po nekoliko slabši prvi četrtini so domači Goranu Dragiću in soigralcem ušli v drugi oziroma tretji četrtini, nato pa odigrali katastrofalno končnico srečanja in Miamiju dovolili priti do zmage.

Vročica je zadnjo četrtino dobila z rezultatom 38:17, nadoknadili pa so 18 točk zaostanka. Največ minut (39.) na parketu pri Miamiju je prebil Dragić, ki je tokrat vpisal 17 točk, 9 skokov in 9 asistenc ter še dve ukradeni žogi.

Najboljši strelec tekme je bil Brooklynov Brook Lopez (33 točk), Dion Waiters pa je bil s 24 točkami najučinkovitejši v vrstah gostov. Pomembno vlogo je odigral tudi Bojan Bogdanović, ki je za domače vpisal 17 točk in 5 skokov.

Naslednja preizkušnja našega reprezentanta z Miamijem čaka v noči iz petka na soboto ob 2. uri zjutraj po srednjeevropskem času, ko bodo gostovali pri ekipi Chicago Bulls.