The Dragon bruhal ogenj za osmo zaporedno zmago

Liga NBA 31. Jan 20174:06 > 4:08
Getty Images

Košarkarji Miamija so trenutno najbolj vroča ekipa v ligi NBA, saj so proti Mrežicam iz Brooklyna slavili še osmič zapored, še enkrat pa je odlično odigral slovenski superzvezdnik Goran Dragić.

Elsa/Getty Images

V ligi NBA je bilo ponoči odigranih šest tekem, najbolj vroče za slovenske ljubitelje košarke pa je bilo na tekmi med Vročico in Mrežicami. Brooklyn je v tekmo stopil bolje in na sredi druge četrtine že vodil za 11 točk, a se je domača ekipa Miamija prebudila ravno v pravem času in na koncu prvega polčasa ujela in pobegnila Netsom.

Miami je z mojstrsko igro Gorana Dragića uspel zadrževati prednost, ki je v nekem trenutku znašala tudi 13 točk. Z osmo zaporedno zmago, tokrat je bilo 104:96, je Miami daleč najbolj razpoložena ekipa ta hip, za njimi so s štirimi zaporednimi zmagami  ta trenutek le košarkarji Washingtona.

Dragić je mojstrsko predstavo zaključil z 20 točkami in 8 asistencami, 3 skoki in 3 ukradenimi žogami, njegov soigralec Dion Waiters pa je dodal točko manj. James Johnson ji he dosegel 17. Na drugi strani je bil najbolši strelec Bojan Bogdanović, ki je v 31 minutah igre dosegel 16 točk.

Miami je sicer še vedno 5 zmag za osmouvrščenim Charlottom. Osmo mesto, ki še pelje v končnico lige NBA pa bo zagotovo tudi pod udarom Miamija, vsaj, če bodo nadaljevali z odličnimi predstavami.

James spet poražen

Aktualni prvaki lige NBA so uradno v krizi. Na zadnjih dvanajstih tekmah sezone so izgubili še sedmič, kar se vodilnim ekipam konference in najdražji peterki v zgodovini lige NBA ne bi smelo zgoditi.

Na tekmi proti Dallas Mavericks je Cleveland vodil le tekom prve četrtine in na začetku druge, a so Mavsi v nadaljevanju prevzeli nadzor nad igro, prednost pa povečevali iz minute v minute. Pred samim koncem tekme je ekipa iz Teksasa prišla celo do 17 točk prednosti, Cavsi pa so do konca le uspeli ublažiti poraz.

Harrison Barnes je bil najboljši strelec Dallasa s 24 točkami in 11 skoki, Wesley Matthews jih je dodal 21. Pri Clevelandu je LeBron James vpisal 23 točk, 9 skokv in 9 asistenc, Kyrie Irving pa ni bil na nivoju in končal z 18 točkami. Kevin Love zaradi bolečin v spodnjem delu hrbta ni igral.

Cavsi navkljub 15. porazu sezone ostajajo na vrhu vzhodne konference, kjer so drugouvrščeni Boston Celticsi s tremi porazi več, Dallas pa je na drugi strani še vedno pri dnu zahodne konference.