Biki odpihnili prvake iz Miamija

Liga NBA 6. Dec 201310:24 > 12:27

Ljubljana – Chicago Bulls so prvakom iz Miamija zadali še drugi zaporedni poraz, potem ko so jih pred svojimi gledalci ugnali s 107:87. Do zmage tudi Beno Udrih z New Yorkom.

Prvaki iz Miamija so sočasno z odsotnostjo Dwayanea Wadea (poškodba in bolezen) padli v mini krizo. Po torkovem porazu proti Detroitu je vročico prizemljil še Chicago, ki je pred svojimi gledalci slavil visoko zmago s 107:87.

Biki so zadeli deset trojk, zelo solidno metali iz igre (50 odstotnot), blesteli pa predvsem pri skoku (49:27). Chicago je praktično od prve minute prevzel pobudo, v tretji četrtini vodil že za 25 točk, nato pa tekmo mirno pripeljal do konca.

• NE SPREGLEJTE: V nedeljo ob 18.00 si na SK 3 oglejte derbi med New Yorkom in Bostonom!

Joakim Noah je blestel s 17 točkami in 15 skoki, Carlos Boozer je dodal 27 točk, Luol Deng pa 20 točk, pet skokov in podaj. Pri Miamiju je bil že tradicionalno najboljši LeBron James (21).

Knicksom mestni derbi v New Yorku

Po devetih zaporednih porazih so imeli obilico razlogov za veselje tudi v taboru Knicksov, ki so v mestnem derbiju odpravili Brooklyn s 113:83. Carmelo Anthony je srečanje končal z 19 točkami, Beno Udrih je dosegel dve točki.

Na zadnji tekmi večera so bili Los Angeles Clippers s 101:81 boljši od Memphisa. Trener ekipe iz mesta angelov Doc Rivers je vpisal že 600. zmago v ligi NBA.