Leonard in Spursi gladko čez Westbrookovo Oklahomo

Liga NBA 1. Feb 20175:16 > 5:20
J Pat Carter/Getty Images

V torkevem derbiju zahodne konference v severnoameriški profesionalni ligi NHL so košarkarji San Antonio Sputs premagali Oklahomo City Thunder s 108:94. Na ostalih tekmah so zmagali Toronto, Washington in Houston.

San Antonio Spurs so bili že pred tekmo veliki favoriti, saj imajo izjemnega trenerja v Greggu Popovichu, so v odlični formi in imajo širok kader košarkarjev. V prvi četrtini so popolnoma nadvladali tekmeca, saj so jo dobili z 31:17. Gostje so sicr uspeli že do polčasa zaostanek zmanjšati na deset točk, toda potem eksplodirali v tretji četrtini. V nekem trenutku obračuna jim je celo uspelo povesti z 71:70. A je bil to račun brez krčmarja, Spursi so se prebudili in se znova oddaljili na prednost dvomestnega števila točk.

Pri domačinih je Kawhi Leonard dosegel 36 točk ob osmih skokih, odličen pa je bil LaMarcus Aldridge. Na drugi strani je ponovno brilijiral Russel Westbrook s 27 točkami, 11 asistencami in šestimi skoki.

To je bil prvi obračun San Antonia in Oklahome po lanski končnici, ko so Thunderji presenetili Spurse in jih izločili. San Antonio je prejšnjo sezono končal z rekordnimi 67 zmagami.

Precej več razburjenja je bilo v Torontu, kjer so Raptorsi šele po podaljšku zlomili odpor New Orleansa (108:106). Domači jnak je bil Kyle Lowry s 33 doseženimi zadetki.

Washington je bil boljši od New York Knicksov s 117:101.