Dragić in Butler razgrajala v Phoenixu

Liga NBA 8. Nov 20199:40 > 9:43
Getty Images

Jimmy Butler (34 točk) in Goran Dragić (25 točk) sta Miami popeljala do prepričljive zmage proti Phoenixu s 124:108, s čimer se je vročica povzpela na drugo mesto Vzhoda. Kawhi Leonard prvi mož LA CLippersov ob zmagi proti Portlandu s 107:101.

Miami je v Phoenixu dobil četrto od zadnjih petih tekem, skupno pa imajo šest zmag in dva poraza, kar je dovolj za drugo mesto Vzhoda. Miami se je nazadnje s takšno statistiko lahko pohvalil leta 2012, ko je na koncu na čelu z LeBronom Jamesom tudi osvojil Ligo NBA. V noči na soboto jih čaka derbi proti vodilni ekipi Zahoda Los Angeles Lakersom, ki ravno pod taktirko Kralja navdušujejo na začetku sezone.

Ob zmagi proti Phoenixu (nekdanjem klubu Dragića) je v prvem polčasu blestel Jimmy Butler, v drugem pa Goran Dragić. Butler je v prvem delu dosegel 30 od svojih 34 točk, Dragić pa v drugem 20 od svojih 25 točk. Nekdanji kapetan Slovenije je v 31 minutah na parketu zbral še šest skokov in štiri podaje. Več časa od Dragona sta bila pri Miamiju na parketu zgolj Butler in Bam Adebayo (15 točk, 10 skokov, šest podaj, pet ukradenih žog).

Pri domačih, ki so zaostajali celotno srečanje, sta bila najučinkovitejša Aron Baynes (23 točk) in Devin Booker (22), vendar nista uspela preprečiti prvega poraza po treh zaporednih zmagah.

V noči na petek so v Ligi NBA odigrali še tri obračune. Boston je v gosteh s 108:87 odpravil Charlotte, San Antonio je pred svojimi navijači s 121:112 premagal Oklahomo, LA Clippersi pa so se veselili zmage proti Portlandu s 107:101. Kawhi Leonard je za zmagovalce dosegel 27 točk.