Dvojni dvojček Dončiča dovolj za zmago proti Memphisu

Liga NBA 10. Nov 20198:21 > 8:51
Twitter

Luka Dončič nadaljuje z navdušujočimi predstavami v ligi NBA. Tokrat je ob zmagi svoje ekipe v gosteh pri Memphisu dosegel 24 točk ter vknjižil še 14 skokov in 8 podaj. Dallas na gostovanjih tako še naprej ostaja brez poraza.

Dallas Mavericksi so danes v Memphisu dobili še četrto tekmo v gosteh, kar pomeni, da so še edini ekipa na zahodu, ki letos v gosteh še ne pozna poraza. Grizzliesi so tokrat padli s 138:122.

Dallas je prvo četrtino sicer izgubil s 34:31, vendar od sredine druge četrtine, ko so prišli v vodstvo le tega v nadaljevanju potem niso več izpustili iz rok. Predstava celotne ekipe je bila tokrat zelo dobra, saj je kar osem igralcev doseglo vsaj 11 točk. Tako, da v zadnji četrtini Slovencu sploh ni bilo potrebno stopiti na parket, sicer bi bil njegov statistični izkupiček zagotovo še boljši.

V 29 minutah se je Luka Dončić ustavil pri 24 točkah (ob metu iz igre 9/16), ob tem pa je zbral še 14 skokov in 8 podaj.

Ker je bila to druga zaporedna tekma Dallasa v dveh dneh je počitek dobil Kristapsa Porzingis.

Zanimivo je bilo tudi v San Antoniu, kjer je Boston s 135:115 ponižal domačo ekipo Spursov.

Vodilna ekipa vzhoda je bila v prednosti praktično celotno tekmo. Od druge četrtine dalje je bila njihova prednost vseskozi dvomestna, na koncu pa so se veselili zmage s +20. Najboljši strelec pri Celticsih je bil Jaylen Brown s 30 točkami sicer pa so bili zelo dobro razpoloženi tudi preostali soigralci.

Je pa Boston spet za nekaj časa ostal brez Gordona Haywarda, ki si je ob trku v prvem polčasu z LaMarcusom Aldridgom zlomil levo roko. Trener Brad Stevens je po tekmi dejal, da bo Hayward izpustil vsaj en mesec. Naj spomnimo, da si je Hayward na začetku sezone 17/18 hudo zlomil nogo in izpustil celotno sezono. Tudi tokrat mu sreča ni bila naklonjena.