Luka s +40 zaključil nori "triple-double" november

Liga NBA 30. Nov 20195:55 > 5:59
Getty Images/Matthew Stockman

Košarkarji Dallasa so ob novi odlični predstavi Luke Dončića s 120:113 ugnali Phoenix Suns.

Ronald Martinez, Getty Images Sport

Mavs so v Arizoni zabeležili šesto zmago na zadnjih sedmih tekmha in si tako trenutno delijo 4. mesto v zahodni konferenci z učinkom 12-6, medtem ko so sonca vpisala tretji zaporedni poraz. Z bilanco 8-10 so v isti konferenci šele osma.

Tekmo v Phoenixu so obeležili številni preobrati, Dallas je imel v drugi četrtini že 12 točk prednosti, domači so sredi tretje prišli do prvega in edinega vodstva z dvoštevilskim faktorjem na tekmi (74:64).

Suns so prednost držali do konca četrtine, večji del zadnje pa je pripadel gostom. Dončić, Seth Curry in Tim Hardaway so v odločilnih sekundah zaigrali izvrstno.

Ljubljančan je v 38 minutah na parketu z 42 točkami (12/24 iz igre, 3/11 za tri, 15/18 prosti meti) izenačil osebni rekord kariere po točkah, dodal še 9 skokov in 11 asistenc, ukradeno in dve izgubljeni žogi.

Zanimiv je podatek, da je Dončić november zaključil s povprečnim “triple double” učinkom ob več kot 30 točkah v povprečju na srečanje, kar je doslej uspelo le Russllu Westbrooku in Oscarju Robertsonu.

Letos 20-letni igralec Dallasa povprečno beleži 30.1 točke, 10 skokov in 9,5 asistenc.

Hardaway ga je podprl s 26 točkami, Curry jih je dodal 11, Kristaps Porzingis pa je imel ob rahlo načetem kolenu le 2 točki (0/8) in 3 skokov.

Pri Phoenixu je bil najučinkovitejši Kelly Oubre Jr. z 22 točkami in 10 skoki, Devin Booker se je izkazal z 18.