Nezaustavljivi Giannis in deset v vrsto za Bucs

Liga NBA 30. Nov 20194:16 > 4:16
Jonathan Daniel/Getty Images

Milwaukee se je z deseto zaporedno zmago utrdil na prvem mestu vzhoda. Bucks imajo razmerje 16-3, tokrat pa so z izidom 119:110 ugnali Cleveland.

Bucs so se s serijo 13:2 sredi druge četrtine odlepili na +20, a se ekipa iz Ohia ni predala in v zadnji četrtini ujela priključek. No, Milwaukee je pri izidu 113:110 naredili serijo šestih zaporednih točk in dosegli novo zmago.

Zopet se je izkazal Giannis Antetokounmpo z 19 zaporednim dvojnim dvojčkom (19 točk in 12 skokov), George Hill ji je dodal 12, pri Cavs pa je blestel Darius Garland z 20 točkami, blizu sta bila še Cedi Osman (20) in Larry Nance jr. (18)

Serijo zmag nadaljuje tudi aktualni prvak lige Toronto, ki je v gosteh z 90:83 ugnal Orlando. Ekipa s Floride je imela na začetku 3. četrtine 11 točk prednosti, a so Raptors s serijo 20:2 uprizorili preobrat in prišli do nove zmage.

Blestel je Norman Powell s 33 točkami, medtem ko je za čarovnijo točkovno največ prispeval Evan Fournier z 19 točkami.

Charlotte je v tesnem obračunu pri Detroitu slavil s 110:107. Pistons so še 2:35 minute do konca vodili s 106:102, sršeni pa so s serijo 8:1 prišli do druge zaporedne zmage.

Za triumf sršenov sta najbolj zaslužna P.J. Washington (26) in Terry Rozier (23), medtem ko je pri domačih največ točk (23) zbral Derrick Rose.

Philly je v New Yorku ugnal Knicks (99:93). Domači so v prvem polčasu dominirali, imeli celo prednost 16 točk, vse pa se je spremenilo v tretji četrtini. Sixers so tedaj povedli sploh prvič po začetnih 2:0.

V šesti zmagi Philadelphie na zadnjih sedmih tekmah je Joel Embiid zbral 27 točk in 17 skokov, Knicks pa so bili ob 22 točkah Juliusa Randla poraženi še na eti zaporedni tekmi

Memphis je pred svojimi navijači s 94:103 izgubil od Utaha, pa čeprav so imeli grizliji ob polčasu 15 točk zaloge. To je že šesti zaporedni poraz za ekipo iz Tennesseeja. Bojan Bogdanović je zablestel s 33 točkami, pri domačih pa je največ v točkovno bero prispeval Jonas Valančiunas (22).

Oklahoma je New Orleansu zadala četrti zaporedni poraz – 109:104. V tekmi s številnimi preobrati je Thunder zapravil dvoštevilsko prednost, a vseeno slavil. Najbolj razpoložen je bil sinoči Dennis Schröder s 25 točkami, pri pelikanih pa je imela dvoštevilski faktor doseženih točk kar sedmerica. Izstopal je Brandon Ingram s 26 točkami.