Westbrook znova rešil Oklahomo

Liga NBA 4. Feb 201710:18 > 10:36
Getty Images

V noči s petka na soboto je spet blestel Russell Westbrook, ki nadaljuje z zbiranjem trojnih dvojčkov. Včeraj je ob zmagi Oklahome nad Memphisom 114:102, dosegel že 25. v letošnji sezoni.

Russell Westbrook je skozi večji del tekme slabo metal. V prvih treh četrtinah je zadel le 4 mete iz 14 poskuskov in dosegel 19 točk. Trener ga je na parket vrnil devet minut pred koncem, ko je Oklahoma zaostajala s 85:89 in Westbrookov šov se je začel.

Organizator igre je do konca srečanja dosegel še dodatnih 19 točk in tekmo končal pri 38, dodal pa je še 13 skokov in 12 podaj.

Res je bil neverjeten. Sploh v trenutkih, ko nam voda teče v grlo, pokaže vse svoje sposobnosti,” je Westbrooka hvalil njegov moštveni kolega Steven Adams. Center Oklahome se je izkazal s kar 11 ujetimi žogami v napadu.

Na derbiju dveh slavnih franšiz je Boston s 113:107 ugnal LA Lakerse. Igralec tekme je bil Isaiah Thomas, ki je zbral 38 točk, od tega kar 17 v zadnji četrtini. Njegov trener Brad Stevens je bil pred tekmo izbran, da vodi Vzhod na tekmi vseh zvezd.

Na tekmi med Houstonom in Chicagom je bil potreben podaljšek, po katerem so s 121:117 slavile Rakete. Spet je bil razpoložen James Harden, ki se je ustavil pri 42 točkah in dosegel odločilne točke 36 sekund pred koncem dodatka. Ob polčasu so pod strop dvorane v Houstonu izobesili dres Jaa Minga.

Četrto zaporedno zmago so na gostovanju pri Portlandu dosegli košarkarji Dallasa, ki so bili boljši s 108:14. Izkazal se je predvsem Yogi Ferrell, ki je dosegel 32 točk, dobra pa sta bila tudi Wesley Matthews in Seth Curry. To je bila 400. zmaga za trenerja Ricka Carlisleja na klopi Mavsov.

Liga NBA, 3. februar

DETROIT – MINNESOTA 116:108
Morris 36, Leuer 24, Harris 14, Drummond 12 in 18 skokov, Udrih je igral 7,9 sekunde; Towns 24 in 11 skokov, Wiggins 21, LaVine 20.

ORLANDO – TORONTO 102:94
Ibaka (12 skokov) in Fournier (10 skokov) po 20; Valančiunas (11 skokov), Lowry in Powell po 18.

BROOKLYN – INDIANA 97:106
Lopez 23, Kilpatrick 18; George (11 podaj) in Teague po 24.

HOUSTON – CHICAGO 121:117 – podaljšek
Harden 42, 12 skokov in 9 podaj, Gordon 21, Capela 14; Carter Williams 23, Gibson 20, Wade 19. * – po podaljšku

OKLAHOMA CITY – MEMPHIS 114:102
Westbrook 38, 13 skokov in 12 podaj, Adams (13 skokov, od tega 11 v napadu) in Lauvergne 16; Gasol 31, Conley 18.

BOSTON – LA LAKERS 113:107
Thomas 38, Crowder 18; Williams 21, Russell 20.

DENVER – MILWAUKEE 121:117
Chandler 23, Jokić 20, 13 skokov in 11 podaj, Murray 18; Parker 27 in 11 skokov, Antetokounmpo 23.

SACRAMENTO – PHOENIX 103:105
Cousins 22, 12 skokov in 12 podaj, Collison 19; Booker 33, Warren 21, Bledsoe 21.

PORTLAND – DALLAS 104:108
McCollum 28, Turner 24; Ferrell 32, Matthews 27, Curry 19.