Kako dolgo bo počival Dončić? Prve napovedi so dobre

Liga NBA 15. Dec 20198:57 > 8:59
Ronald Martinez/Getty Images

Luka Dončić si je v prvi četrtini tekme proti Miamiju poškodoval gleženj. K sreči ne kaže na to, da bi bila poškodba resne narave.

Po samo dveh minutah igre si je najboljši košarkar Dallasa zvil gleženj in nato odšepajoč odšel v slačilnico.

Njegovi soigralci so dejali, da je ob polčasu vadil na podvodni tekalni stezi pod budnim očesom trenerjev za telesno pripravo. To seveda kaže na to, da poškodba ni tako resna.

“Luka si je nategnil desni gleženj. Upamo, da ni resno. Rezultati rentgena kažejo, da ni. To je vse, kar lahko rečemo za zdaj,” je dejal trener Dallasa Rick Carlisle in dodal, da je Luka lahko do določene mere stopil na poškodovano nogo.

Ni še točno znano koliko časa bo manjkal Dončič. Brez njega so Mavsi proti Heatu po podaljšku  izgubili s 122:118. Razmerje v zmagah imajo 17-8.