Dončić v treh četrtinah do novega trojnega dvojčka

Liga NBA 29. Dec 20194:55 > 5:12
Hector Vivas/Getty Images

Slovenski čudežni deček Luka Dončić je v noči na nedeljo spet navdušil. Dallas je s 141:121 premagal Golden State Warriorse, Luka pa je v vsega 30 minutah prišel do zgodovinskega trojnega dvojčka.

Novinec leta pretekle sezone je že v prvih 12 minutah nakazal, da bo to poseben večer. Ekipi sta v uvodni četrtini dosegli kar 82 točk, po polčasu pa so Warriorsi vodili s 74:72. Že takrat se je sicer videlo, da gostitelji nimajo recepta, kako zaustaviti Luko. Dallas je nato odigral bombastično tretjo četrtino, v kateri so dosegli kar 45 točk in jih prejeli le 24. Dončić je že na polovici tretje četrtine prišel do devetega trojnega dvojčka v tej sezoni, v zadnjih 12 minutah pa zasluženo počival in v miru pospremil novo zmago svoje ekipe.

Luka je tekmo sklenil z 31 točkami (8/16 iz igre, 5/8 za tri), 12 skoki in kar 15 podajami. 20-letnik je postal prvi igralec v zgodovini Lige NBA, ki je v 30 minutah prišel do trojnega dvojčka z več kot 30 točkami, 12 skoki in 15 podajami. Ob Dončiću sta odlično tekmo odigrala še Tim Hardaway Jr. (25 točk) in Kristaps Porzingis (18 točk in sedem skokov). Prvi strelec Golden Stata je bil s 35 točkami D’Angelo Russell.

Za Dallas je to bila 21 zmaga, Mavsi pa so trenutno z izkupičkom 21-10 peta ekipa na Zahodu. Golden State je z izkupičkom 9-25 na zadnjem mestu Zahoda.

Dallas se bo že v noči na ponedeljek pomeril z LA Lakersi, ki so v Moda centru premagali Portland (120:128) in končali niz štirih zaporednih porazov.