Dončić z izjemno zadnjo četrtino poskrbel za zmago

Liga NBA 3. Jan 20209:21 > 9:34
Hector Vivas/Getty Images

Košarkarji Dallasa so v noči na petek s 123:111 premagali Brooklyn. Luka Dončić je tekmo končal z 31 točkami, kar 15 pa jih je dosegel v zadnjih sedmih minutah in pol.

Mavsi so tekmo dobili prav zaradi izjemne igre Luke v zadnjih minutah. Zavoljo njegove predstave so zadnjo četrtino dobili s 30:18.

Dončić je tokrat v statistiko dodal še 13 skokov in sedem podaj, na igrišču pa prebil 34 minut. Manjkal je predvsem v tretji četrtini, ko ga je trener Rick Carlisle pametno pustil na klopi, saj je slovenski čudežni deček v tem delu igre hitro preje tri osebne napake.

20-letnik je v zadnjih sedmih minutah in pol dosegel tri trojke, dvakrat uspešno zaključil prodor pod koš, dvakrat pa bil natančen tudi s črte prostih metov. S tem izjemnim nizom je odločil tekmo v American Airlines Centru in preprečil tretji zaporedni poraz Dallasa, ki ga v prihodnji dneh čaka še pet zaporednih domačih tekem (Charlotte, Chicago, Denver, LA Lakers, Philadelphia).

Miami s sijajno consko obrambo premagal prvake
Do nove zmage je prišel Miami, ki je s 84:76 premagal Toronto. Varovanci Erica Spoelstre so tokrat zares blesteli v obrambi in prejeli najmanj točk v tej sezoni. Goran Dragić je tekmo končal s 13 točkami, vse pa je dosegel v drugi četrtini. Zaradi sijajne obrambe Miamija so košarkarji Toronta iz igre metale le 31,5-odstotno in zadeli le šest trojk iz 42 poskusov. Pri prvakih sta zelo manjkala poškodovana Marc Gasol in Pascal Siakam.

Ob Dončiću je bil v noči na petek junak večera v Ligi NBA še novinec Michael Porter Jr., ki je z rekordom kariere zrežiral zmago Denverja v Indianapolisu (116:124). Porter Jr. je tekmo končal s 25 točkami, zgrešil pa je le en met iz igre (11/12). Na parketu je bil vsega 23 minut.