McCollum devet stotink pred koncem utišal Dallas

Liga NBA 8. Feb 20175:14 > 5:18
Steve Dykes, Getty Images Sport

Portland se z gostovanja pri Dallasu vrača s tesno zmago. Proti ekipi Mavericks so v zelo napeti končnici slavili s 114:113. Poleg te tesne tekme sta bila sinoči na sporedu še dva obračuna, kjer pa sta se zmage veselila Houston in Charlotte.

Nekoliko boljši prvi polčas je gostom pred nadaljevanjem prineslo devet točk prednosti, kar pa so telički nadoknadili v tretjem delu srečanja in napovedali srdit boj za zmago – to smo tudi dobili. Dvoboj je le devet stotink pred koncem odločil C.J. McCollum, Devin Harris pa je na drugi strani ob zvoku sirene zgrešil met za tri.

McCollum je bil najboljši igralec Portlanda, dosegel je 32 točk, Damian Lillard pa mu je sledil z 29 točkami. Mason Plumlee je zabeležil dvojnega dvojčka z 12 točkami in kar 15 asistencami. Pri Dallasu se je najbolj izkazal Harrison Barnes (26 točk), točko manj je prispeval Dirk Nowitzki. Nad mejo dvajsetih točk se je dvignil tudi Wesley Matthews (23).

Charlotte je z odlično igro v prvem polčasu proti Brooklynu naredil zalogo 17 točk prednosti, kljub dobri tretji četrtini pa Nets do konca tekme niso prišli zraven (111:107). Do 24. zmage v sezoni, s katero so prekinili črn niz porazov, so sršeni prišli predvsem po zaslugi Marca Belinellija, Kembe Walkerja in Nicolasa Batuma, ki so vsi dosegli po 17 točk. Dvoštevilski učinek so imeli v vrstah ekipe iz Severne Karoline še štirje košarkarji.

Pri Brooklynu je bil najučinkovitejši Bojan Bogdanović (22 točk). Hrvaški reprezentant je dodal še pet skokov in eno asistenco. Z 20 točkami je zablestel tudi Brook Lopez. Nets ostajajo pri le devetih zmagah in lahko kar pozabijo na končnico.

Houston si je s fantastičnim prvim polčasom zagotovil zmago nad Orlandom (128:104). Po dveh četrtinah so imeli Teksačani 16 točk prednosti in kljub nekoliko slabši tretji četrtini gladko prišli do nove zmage. Najvišja prednost tekom srečanja je znašala kar 27 točk v korist raket.

Najboljši večer je imel zopet James Harden, ki je večer zaključil z dvojnim dvojčkom, 25 točkam je dodal še 13 asistenc in šest skokov, tri ukradene žoge in dve blokadi. Z 20 točkami je pomemben delež k zmagi Rockets prispeval Trevor Ariza.

Najboljši pri Orlandu je bil Serge Ibaka (28 točk), Nikola Vučević pa je dosegel nov dvojni dvojček (14 točk, 19 skokov, 4 asistence, 3 ukradene žoge in blokada). Mario Hezonja je v 14 minutah na parketu zbral 7 točk in tri skoke.

Danes ponoči Miami Heat našega Gorana Dragića gostuje pri Milwaukee Bucks.