Dallas brez Dončića in Porzingisa premagal Charlotte

Liga NBA 9. Feb 20204:08 > 4:19
Ezra Shaw/Getty Images

Košarkarji Dallasa so kljub odsotnosti evropske naveze Luka Dončić - Kristaps Porzingis prišli do zmage na gostovanju pri Charlottu (116:100). V svojem rodnem mestu je s 26 točkami zablestel Seth Curry.

Dallas je odigral še šesto tekmo brez Dončića in prišel še do četrte zmage v tem nizu. Odločilna je bila že prva četrtina, v kateri so gostje povsem razbili sršene (31:10) in si tlakovalo pot do zmage. Najvišja prednost na tekmi je bila celo višja kot 30 točk, v zaključku pa so varovanci Ricka Carlisla stopili s plina, a vseeno prišli do zanesljive zmage.

Pri Mavsih je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk. Seth Curry jih je vpisal 26, Cauley Stein je dodal dvojni dvojček (15 točk in 10 skokov), dobro pa je svojih 13 minut izkoristil Boban Marjanović. Slednji je v statistiko vpisal 11 točk in šest skokov. Na drugi strani je bil s 26 točkami in 10 podajami najuspešnejši Devonte’ Graham.

Dallas je z izkupičkom 32-21 sedma ekipa Zahoda in ima pred devetim Portlandom osem zmag prednosti. Charlotte je na Vzhodu 13. z izkupičkom 16-36.

Do nove zmage so v noči na soboto prišli LA Lakersi, ki so v gosteh s 120:125 premagali Golden State. Odločilni niz točk gostov smo videli na začetku tretje četrtine, ko so Lakersi z delnim izidom 0:13 povedli z 61:82. V zadnjem delu igre so gostje delali ogromno napak, a to na koncu ni bilo usodno. LeBron James je na koncu izgubil kar sedem žog, prav on pa je 17 sekund pred koncem s trojko potrdil zmago svoje ekipe. James je bil z 22 točkami, 11 podajami in osmimi skoki tudi prvo ime tekme.

Za presenečenje večera je poskrbela Minnesota, ki je premagala LA Clipperse. Wolvesi so tretji ekipi Zahoda nasuli kar 142 točk (142:115) in zmagali prvič po 9. januarju ter končali serijo 13 zaporednih porazov. Minnesota je pred koncem prestopnega roka zamenjala polovico ekipe, a jih to v noči na soboto ni ovirali. Igrali so sijajno, zmagali pa predvsem zaradi norega števila zadetih trojk. Izza črte za tri točke so bili natančni kar 26-krat ter postavili klubski rekord.