Zmagoviti niz Miamija se nadaljuje

Liga NBA 9. Feb 20179:39 > 10:00
Getty Images

Košarkarji Miamija so v noči na četrtek dosegli že 12. zaporedno zmago in tako nadaljevali z neverjetno serijo. Tokrat so slavili v Milwaukeeju (106:88), kjer so vodili od začetka pa do konca obračuna.

Miami ostaja trenutno najbolj vroča ekipa v Ligi NBA. Do 12. zaporedne zmage so prišli celo brez Diona Waitersa, enega izmed najbolj zaslužnih igralcev za neverjeten niz zmag, ki je srečanje spremljal s klopi zaradi poškodbe gležnja. Vročica je tekmo začela silovito in hitro prišla do prednosti 17:2 ter tekmo nadzirala vse do konca.

Igralec srečanja je bil Hassan Whiteside, ki je vpisal 23 točk in 16 skokov, James Johnson je s klopi prispeval 20 točk, Wayne Ellington pa 17. Pomemben je bil tudi Goran Dragić, ki je 13 od svojih 16 točk dosegel v prvem delu, ki ga je Miami dobil za 11. V statistiko je vpisal še 7 podaj, 4 skoke in 5 izgubljenih žog.

Za Milwaukee je slab večer postal še slabši sredi tretje četrtine, ko si je koleno huje poškodoval zvezdnik ekipe Jabari Parker. Gre za koleno, zaradi katerega je Parker pred dvema letoma izpustil vso sezono. Prvi strelec Bucksov je bil Giannis Antetokounmpo z 22 točkami.

Zmaga Vročice je bila še toliko bolj pomembna, ker so ugnali neposrednega tekmeca v boju za končnico. Miami je zdaj na lestvici pred Milwaukeejem.

Že pred sezono smo vedeli, da imamo nekaj posebnega v moštvu; le vse skupaj je moralo klikniti,” je za časnik Miami Herald v slačilnici dejal Dragić. Z novo zmago Miami le še dve tekmi zaostaja za Detroitom, ki drži zadnje, osmo mesto v boju za končnico.

Ne želim govoriti o zmagovitem nizu. Gre za skupino igralcev, ki so se uigrali in ustvarjajo identiteto kot pravo moštvo. Gre za timski duh,” je dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

Ekipa iz Floride ima zdaj razmerje zmag in porazo 23:30. Z novo zmago so izboljšali rekord Phoenixa, ki je v sezoni 1996/97 prišel do nadaljšega zmagovalnega niza kot ekipa, ki je imela izkupiček pod 50 odstotki.

Srečanje med New York Knicski in Los Angeles Clippersi, na katerem Saša Vujačić spet ni igral, je zaznamoval incident. Charles Oakley, nekdanji zvednik Knicksov, je slovito dvorano Madison Square Garden zapustil v lisicah, potem ko so ga po sporu na ogledu tekme med kratkohlačniki in Los Angeles Clippers iz dvorane pospremili policisti. “Nekoč je bil naš velik košarkar in upamo, da si bo preskrbel profesionalno pomoč,” so na Twitterju zapisali Knicksi.

Oakley je tekmo spremljal za lastnikom moštva Jamesom Dolanom, s katerim sta že vrsto let v sporu. Iz tabora New Yorka so sporočila, da se je nekdanji košarkar do Dolana vedel “skrajno žaljivo in neprimerno”. Kljub temu, da so Oakleya s sedeža potegnili varnostniki, so navijači navdušeno skandirali njegovo ime. Pred aretacijo je nekdanji zvezdnik še bolj pobesnel, na pomoč je priskočil tudi predsednik moštva Phil Jackson in ga skušal pomiriti, a mu to ni uspelo, zato so policisti zvezdnika zvlekli iz dvorane.

Zmage so se na koncu veselili gostje, ki so Knickse ugnali s 119:115. Pri domačih je bil najboljši Carmelo Anthony (28 točk), pri gostih pa Blake Griffin (32 točk).

Liga NBA, 9.2.2017:

MILWAUKEE – MIAMI 88:116
Antetokounmpo 22, Parker 14; Whiteside 23 in 16 skokov, J. Johnson 20, Dragić 16 (met 7/13), 7 podaj in 4 skoki.

NEW YORK – LA CLIPPERS 115:119
Anthony 28, Porzingis 27, Vujačić ni igral; Griffin 32, Jordan 28, 15 skokov

DETROIT – LA LAKERS 121:102
Drummond 24 in 17 skokov, Leuer 20, Udrih 0 (met 0/2) in 2 podaji v 4 minutah; Williams in Randle po 17.

PHILADELPHIA – SAN ANTONIO 103:111
Šarić in Okafor po 20; Leonard 32, Parker 18, Aldridge 15 in 10 skokov.

INDIANA – CLEVELAND 117:132
Miles 23, George in Teague po 22; Irving in Korver po 29, James 25, Love 14 in 10 skokov.

BROOKLYN – WASHINGTON 110:114