All Star tekma po okusu Jamesa in Dončića

Liga NBA 17. Feb 20205:10 > 5:11
Getty Images

V Chicagu so odigrali All Star tekmo Lige NBA, ki se je končala z zmago ekipe LeBrona proti ekipi Giannisa s 157:155. Zahvaljujoč novim pravilom smo bili v zadnji četrtini priča resni košarki z močno obrambo, po dolgem času pa smo videli tekmo, na kateri so si igralci želeli zmago.

Luka Dončić je na tekmi vzhajajočih zvezdnikov Lige NBA ostal brez zmage, na glavni tekmi All Star vikenda v Chicagu pa se je z LeBronom Jamesom in ostalimi veselil tesne zmage s 157:155. Slovenski reprezentant, ki postal najmlajši član začetne peterke na All Star tekmah po Jamesu, je srečanje sklenil z osmimi točkami in štirimi podajami.

V prvi četrtini so bili igralci najbolj razigrani. Ekipa LeBrona je bila tudi po zaslugi štirih trojk Kawhija Leonarda je povedla s 53:41. V drugi četrtini so bili veliko boljši igralci ekipe Giannisa Antetokounmpa, ki so bili boljši z 51:30. V tretji četrtini je Dončić dosegel dve zaporedni trojki, potem ko je prve All Star točke dosegel z zabijanjem na začetku srečanja.

Tretja četrtina je že ponudila nekoliko več tekmovalnosti in izenačenih 41:41 ob koncu. Po novih pravilih je do zmage prišla ekipa, ki je kot prva dosegla 157 točk (dosežku ekipe Giannisa, ki je bila v tistem času v vodstvu (133:124), so dodali še 24 točk). Igralci so v zadnji četrtini zaigrali na vse ali nič. Manjkali niso niti pravi prekrški, trdna obramba pa tudi ugovarjanje sodnikom, zaradi njihovih odločitev. Po zanimivem dogajanju je zadnje točke na All Star tekmi za zmago LeBronove ekipe iz črte prostih metov dosegel njegov soigralec pri LA Lakersih Anthony Davis.

Prvo priznanje Kobeja Bryanta, po katerem se imenuje nova nagrada za MVP-ja All Star tekme, je prejel Leonard, ki je dosegel 30 točk (kar osem trojk). Pri zmagovalcih sta James in Chris Paul (iz klopi) dodala 23 točk, Davis pa 20. V ekipi Giannisa je ravno grški zvezdnik prednjačil s 25 točkami in 11 skoki, Kemba Walker je zbral 23 točk, Joel Embiid pa 22.