Večer Denverja za pozabo in poraz v Clevelandu

Liga NBA 8. Mar 20203:44 > 3:58
Ronald Cortes, Getty Images Sport

Košarkarji Denverja so v Clevelandu izgubili 102:104, eden izmed glavnih razlogov pa je bila slaba igra Nikole Jokića.

Denver je odlično začel in prvo četrtino dobil s 33:23. Od takrat dalje se je srečanje ornilo v čisto neko drugo smer in Cavs so najprej stopili prednost, do polčasa na -3 (58:61), v drugem delu pa hitro povedli in vodili praktično do konca.

Sicer je Denverju proti koncu uspelo povesti 93:89, a je sledila boleča serija 11-0, v kateri je Kevin Love dosegel sedem točk in Cavaliers so povedli 100:93. Četa Mikea Malonea je uspela vrniti udarec s trojkami Jamaala Murraya, Willa Bartona in Garya Harrisa., a na koncu meta za podaljšek ni uspel zadeti Murray.

Pri domačih je Love dosegel 27 točk, Collin Sexton se je ustavil pri 25, Cedi Osman jih je dal 20. Na drugi strani je Barton zbral 22 točk, Harris 18, Murray pa 17, medtem ko je Nikola Jokić v zanj zelo povprečnem večeru dosegel 8 točk, prav toliko skokov in asistenc ob metu 4/11.

Denver je na zahodu tretji (42-21), ima zmago manj od drugouvrščenih Clippers, Clevelend pa je na vzhodu prikovan na dno (18-45).

Utah se je z zmago 111:105 nad Detroitom sedaj Denverju približal na samo eno zmago zaostanka.