Čudežni Jokič in preobrat Nuggetsov za sedmo tekmo

Liga NBA 13. Sep 202021:34 > 21:40
Douglas P. DeFelice/Getty Images

Košarkarji Denver Nuggets so šesto tekmo polfinala Zahodne konference proti Los Angeles Clippersom dobili s 111:98 po velikem preobratu in sijajni predstavi srbskega centra Nikole Jokića. Denver je s tem izid v seriji izenačil na 3:3, kar pomeni, da bo o potniku v finale odločala sedma tekma.

Nikola Jokić je v ključnih trenutkih zadnje četrtine zadel štiri trojke zapored, skupno pa štiri iz šestih poizkusov. Srbski center se je izkazal z dvojnim dvojčkom s 34 točkami (13/22 iz igre) in 14 skoki, ob tem je dodal še sedem podaj.

Igralci Denverja so prednost Los Angeles Clippers stopili z dobro igro v drugem polčasu, čeprav je bila ekipa iz mesta angelov v prvem polčasu dominatna in je na odmora odšla z lepo prednostjo – 63:47.

Na začetku tretje četrtine so imeli Clippersi že 19 točk prednosti, podobno kot na peti tekmi, vendar tudi to ni bilo dovolj. Denever je z ekipno obrambo zaustavil Kawhija Leonarda, zrežiral preobrat in izsili sedmo tekmo.

Ob Jokiću se je izkazal še Jamal Murray z 21 točkami, pri Clippersih je Paul George dosegel 33 točk, Leonard jih je dodal 25.