Tekma sezone za Udriha, Dragić izgubil

Liga NBA 19. Dec 201310:41 > 11:07

Ljubljana – Beno Udrih je z najboljšo predstavo od prihod v New York kratkohlačnike popeljal do zmage proti Milwaukeeju. Goran Dragić s Phoenixom po petih zaporednih zmagah doživel prvi poraz. Derbi Vzhoda dobil Miami.

New York Knicks
so za zmago proti Milwaukeeju potrebovali kar dva podaljška (107:101). Beno Udrih je bil s tekmo sezone drugi strelec svoje ekipe (21 točk), boljši od njega je bil le Carmelo Anthony, ki je na igrišču preživel kar 55 minut in v tem času dosegel 29 točk.

Phoenix Suns je po petih zaporednih zmagah z odlično igro v zaključku tekme pokopal argentinski veteran Manu Ginobili, ki je 11 od skupno 24 točk dosegel v zadnjih štirih minutah. San Antonio je na koncu slavil s 108:101. Ob Ginobiliju je blestel tudi Tim Duncan (17 točk in 13 skokov). Pri Phoenixu je bil z 22 točkami najboljši Channing Frye, ki pa je kar 15 od 22 točk dosegel že v prvi četrtini. Spursi so našli tudi recept za ubijalsko navezo Goran DragićEric Bledsoe. Slovenski reprezentant je ob slabem metu (6/18) dosegel 18 točk in štiri podaje, njegov branilski partner pa 15 točk (6715), sedem podaj in pet skokov.

Derbi Vzhoda je dobil Miami, ki je s 97:94 odpravil Indiano in se na najlepši možni način maščeval za poraz prejšnji teden. Dwayane Wade je prispeval 32 točk, LeBron James pa z nekoliko bolečim gležnjem osem manj. Pri Indiani je Paul George prispeval 25 točk, v zaključku srečanja pa zgrešil trojko za izenačenje.