Dallas brez Dončića nemočen, rekord Curryja

Liga NBA 4. Jan 20219:04 0 komentarjev
Luka Dončić
Nastop Luke Dončića na četrti tekmi je pod vprašajem. Foto: Christian Petersen/Getty Images

Napovedi so se izkazale za resnične, tako da Luka Dončić zaradi poškodbe stegenske mišice na levi nogi ni zaigral za Dallas na gostovanju pri Chicagu, ki je slavil s 118:108. Steph Curry je z 62 točkami postavil osebni rekord kariere.

Dallas je tudi tokrat razočaral predvsem z igro v obrambi, kar je Chicago znal izkoristiti in prišel do prve letošnje zmage v United Centru. Za zmago bikov s 118:108 je bil najzaslužnejši Zach LaVine z 39 točkami. Obračun je bil izenačen do zadnjih minut, toda Mavericksi so nato v zadnjih treh minutah in pol dosegli le še štiri točke.

Pri Dallasu je ob odsotnosti poškodovanega Luke Dončića največ točk dosegel Jalen Brunson – 31 točk, sedem podaj in pet skokov. Josh Richardson in Maxi Kleber sta prispevala po 16 točk.

Z najboljšo predstavo v noči na ponedeljek je postregel Steph Curry, ki je ob zmagi Golden Stata proti Portlandu s 137:122 dosegel kar 62 točk. Curry je zadel osem trojk, proste mete pa metal 18/19.

Po zaslugi LeBrona Jamesa so se nove zmage veselili prvaki iz LA Lakers. Jezerniki so s 108:94 odpraili Memphis. James je 13 od 22 točk dosegel v zadnji četrtini, ki so jo Lakersi dobili z 31:19.

Nove zmage se veseli tudi Denver, ki je bil na gostovanju s 124:109 boljši od Minnesote. Jamal Murray je dosegel 36 točk, Nikola Jokić je vpisal že četrti dvojni dvojček na šesti letošnji tekmi (19 točk, 12 skokov in 12 podaj), slabo minuto pa je na igrišču preživel tudi Vlatko Čančar, vendar se med strelce ni vpisal.