Dallas poražen proti bivšem strategu: “Ni lepo v naši koži”

Košarka 11. Dec 20217:08 > 11:10 2 komentarja
Luka Dončić, foto: AP Photo/Darron Cummings via Guliver

Luka Dončić je z Dallasom v noči nas soboto gostoval v Indianapolisu, kjer se je prvič pomeril proti nekdanjemu strategu Ricku Carlislu, ki je na klopi Mavericksov sedel od leta 2008 do 2021. Tokrat ga sicer ni blo ob klopi, temveč si je moral dvoboj in tudi zmago (106:93) svojih novih varovancev ogledati na domači televiziji.

Mavericksi so zmago zapravili v zadnji četrtini, ki so jo izgubili s 13:24. Luka Dončić je bil zelo blizu 39. kariernega trojnega dvojčka, vpisal je 27 točk, devet skokov in devet asistenc.

Vrhunci Luke Dončića:

“Pravkar sem govoril z Rickom in mu dejal, da smo to tekmo zmagali zanj,” je po dvoboju dejal pomočnik trenerja Indiane Lloyd Pierce, ki je tokrat vodil igro z roba parketa, potem ko je bil Rick Carlisle v četrtek pozitiven na covid-19 in bil prisiljen oditi v samoizolacijo.

Dallas je sicer pred koncem tretje četrtine še vodil z 80:75, a je nato Indiana odgovorila z delnim izidom 12:0, ki je prelomil dvoboj v korist domačinov. Prvi strelec na strani zmagovalcev je bil Caris LeVert s 26 točkami.

Slepi naboji

Mavsi so znova povsem odpovedali pri metu z razdalje, ki ostaja največja težava moštva. Tokrat so iz 29 metov zadeli vsega štiri trojke. Luka je izza črte meta 1/8, Tim Hardaway 1/9, preostali dve je zadel Kristaps Porzingis (2/6), ki je tekmo končal z 22 točkami in bil po dvoboju brez dlake na jeziku: “Ni lepo biti v naši koži. Borimo se, kar je edino, s čimer se lahko rešimo.”

Dallas je zdaj pri 12 zmagah in 13 porazih na 7. mestu zahodne konference. Indiani kaže še slabše, z izkupičkom 12-16 so na skromnem 13. mestu vzhoda. Dončića naslednja tekma čaka v noči na ponedeljek, ko bo gostoval v Oklahomi, eni slabših ekip lige.