Dončić in Dallas izkoristila katastrofalen večer Curryja

Košarka 6. Jan 20226:27 > 6:46 0 komentarjev
Luka Dončić. Foto: Guliverimages.

Košarkarji Dallas Mavericks so na domačem parketu premagali vodilno moštvo lige NBA Golden State Warriors z 99:82. Prvi zvezdnik zasedbe iz Teksasa Luka Dončić je na dvoboju vpisal 26 točk, sedem skokov in osem asistenc.

Mavericks so prvič v letošnji sezoni nanizali štiri zaporedne zmage in tako na najboljši možni način počastili svojo legendo Dirka Nowitzkega, čigar dres s številko 41 so po tekmi dvignili pod strop dvorane in upokojili. Do novega uspeha so Teksašani sicer prišli brez Kristapsa Porzingisa, ki je zaradi domnevne okužbe s koronavirusom pod zdravstvenim protokolom.

A ob slabem večeru zvezdnika gostov Stepha Curryja je Dallas tudi brez pomoči Latvijca dobil tekmo, na kateri je Golden State zadel le pet od 28 poskusov za tri točke. Curry je ob kar 19 zgrešenih metih iz igre (5/24) in petih izgubljenih žogah končal pri 14 točkah, tri več je dosegel njegov soigralec in prvi strelec bojevnikov na tekmi Andrew Wiggins.

S 26 točkami je bil prvi strelec obračuna Luka Dončić, 17 pa jih je prispeval Dorian Finney- Smith, od tega kar 15 v drugem polčasu. “Na zadnjih dveh tekmah smo v obrambi igrali izvrstno. Golden State je dosegel le 82 točk. To je bil čustven večer, saj je bil Dirk Nowitzki eden najboljših igralcev v zgodovini lige. Vso kariero je igral za Dallas in tega navijači nikoli ne bodo pozabili,” je po zmagi dejal Dončić, ki si je s soigralci po izenačenih treh četrtinah zmago zagotovil šele po delnem izidu 13:0 v zadnjem delu tekme.

Dallas naslednja tekma čaka v noči na nedeljo, ko se bo pomeril s Houston Rockets.

Denver Nuggets so brez poškodovanega Vlatka Čančarja izgubili proti Utah Jazz s 109:115, čeprav je blestel Nikola Jokić s 26 točkami, 21 skoki in 11 podajami. Pri Utahu je izstopal Bojan Bogdanović s 36 točkami in 13 skoki.