Dončić spet izjemen, končal niz Memphisa

Košarka 15. Jan 20227:57 > 11:27 0 komentarjev

Luka Dončić je bil z novim trojnim dvojčkom (27 točk, 12 skokov in 10 asistenc) prvo ime tekme med Dallasom in Memphisom (112:85). Teksašani so v izvrstni formi, dosegli so še sedmo zmago na zadnjih osmih tekmah. Predvsem pa so Slovenec in druščina prekinili niz Memphisa, ki je pred tem zmagal kar enajstkrat zapored!

Luka Dončić je kar 18 od skupno 27 točk dosegel v drugem polčasu, v katerem je iz igre metal 80-odstotno (8/10). Memphis je na odmor med polčasoma sicer odšel s prednostjo petih točk (55:50), nato pa v drugem delu ni imel možnosti proti razigranim Mavsom. Tim Hardaway Jr. (16 točk) ter Jalen Brunson in Marquese Chriss (oba po 15) so bili poleg Dončića ključni za veliko zmago v Memphisu. Dallas je drugi polčas dobil kar z 62:30.

Slovenski zvezdnik je od prihoda v ligo NBA dosegel že 40 trojnih dvojčkov, toliko kot vsi ostali košarkarji v zgodovini Mavericks skupaj (40). “To je seveda lepo slišati, ampak zdaj se igra drugačna košarka,” je dejal slovenski as po srečanju in hitro dodal. “Moji meti za tri so res slabi, na tem moram delati.”

“Naša obramba je bila v drugem polčasu ključ do zmage, v prvem pa smo bili še malce površni. Med odmorom smo se zbrali in opravili svoje delo, morali smo ustaviti njihov sijajen napad,” je še dodal Dončić. Ta je v neposrednem dvoboju dveh mladih organizatorjev igre tokrat zasenčil Jaja Moranta (19 točk, 8 podaj). Slednji za zdaj drži mesto v prvi peterki tekme All Star, saj je po drugih delnih izidih glasovanja zbral več glasov od Dončića. Glasovanje bo potekalo do 23. januarja.

Dallas se je s 23. zmago v sezoni še utrdil na petem mestu zahodne konference. Memphis ostaja četrti. Mavericks, ki so znova nastopili brez Willieja Cauleyja-Steina in Kristapsa Porzingisa, naslednja tekma čaka že danes ponoči, ko bodo v domači dvorani gostili Orlando Magic.

Golden State odpihnil bike

Ponoči je sicer potekalo še osem tekem. Izpostaviti velja predvsem izjemno visoko in prepričljivo zmago Golden Stata, ki je v boju druge ekipe Zahoda in prve ekipe Vzhoda odpihnil Chicago (138:96). Warriors so vodstvo prevzeli kmalu po začetku tekme, nato pa svojo prednost do konca le še višali in višali, ustavila se je pri neverjetnih +42. Najboljši posameznik tekme je bil košarkar Konga Jonathan Kuminga (25 točk), prvi zvezdnik ekipe iz San Francisca Stephen Curry pa je tokrat dosegel “le” 19 točk. Za tri je metal le 40-odstotno (4/10).

Phoenix je z zmago v Indiani (112:94) utrdil svoje vodilno mesto na Zahodu. Devin Booker je dosegel 35 točk, 27 (in 12 skokov) je dodal še Deandre Ayton.