Slab večer za Dragića in Čančarja

Košarka 24. Apr 20217:08 > 9:45 0 komentarjev
Goran Dragić, Foto: Kevin C. Cox Getty Images Sport

V noči na soboto je bilo v košarkarski ligi NBA odigranih sedem tekem. Na delu sta bila tudi Goran Dragić in Vlatko Čančar, a oba sta ostala praznih rok.

Goran Dragić je z Miami Heat z 118:103 klonil pri Atalanti, Čančarjev Denver pa je priznal premoč Golden State Warriors (118:97), pri katerem je z 32 točkami ponovno blestel Steph Curry.

Vrhunci tekme Atlanta vs. Miami:

Dragić je v dobrih 17 minutah dosegel tri točke, zadel je en met za tri, k tej pa dodal še en skok in dve asistenci. Čančar je bil na parketu dve minuti, njegova statistika je ostala prazna. Enkrat je vrgel za tri točke, a tudi ta met ni končal v mrežici.

“Mislim, da nam je manjkalo volje in tiste odločnosti, da bi lahko zmagali, zlasti v obrambi,” je po porazu dejal trener vročice Eric Spoelstra. Ob odsotnosti zvezdnikov Traea Younga in Clinta Capela je za zmagovalce največ točk dosegel Bogdan Bogdanović  z 21 točkami in John Collins z 20 točkami, pri Miamiju pa je bil najbolj razpoložen Kendrick Nunn (21 točk), Jimmy Butler je dosegel 18 točk, Bam Adebayo pa 16.

Vrhunci tekme Golden State Warriors – Denver:

Curry ustavil Denver

Malce slabši dan Nikole Jokića, ki je dosegel 19 točk (6 skokov, 6 podaj) je izkoristila četa, ki ji na igrišču poveljuje izjemni Steph Curry. Ameriški superzvezdnik je spet presegel mejo 30 točk in svoj Golden State popeljal do lahke zmage s 118:97.

Miami ostaja sedma ekipa vzhodne konference lige NBA, Denver pa je na zahodu še vedno odličen četrti.

Vodilna ekipa vzhoda Brooklyn Nets se je zmage veselil pri Boston Celtics s 109:104. Moštvo Charlotte Hornets je bilo boljše od Cleveland Cavaliers s 108:102, LA Clippers je odpravil Houston s 104:109, Washington Wizards visoko premagali Oklahoma City Thunder (129:109), tekma v Portlandu pa je pripadla  Memphisu s 130:128.