Dragić eden vidnejših posameznikov ob porazu Milwaukeeja

Košarka 9. Apr 202321:41 0 komentarjev

Košarkarji najboljše ekipe lige NBA Milwaukee Bucks so sezono končali s porazom proti ekipi Toronto Raptors (105:121). Ob odsotnosti vseh večjih zvezdnikov je imel znova vidnejšo vlogo Goran Dragić, ki je v 21 minutah vpisal 14 točk, 3 skoke in eno asistenco.

Pričakovano sta obe ekipi zadnjo tekmo sezono odigrale brez vseh svojih zvezdnikov, saj je bila usoda obeh ekip določena že pred tekmo. Večje minutaže in vloge je bil deležen tudi Goran Dragić.

Gary Trent mlajši je dosegel 23 točk, Precious Achiuwa 14 točk in 13 skokov, kar je na koncu zadostovalo za zmago Raptorsov.

Na drugi strani so bili najbolj učinkoviti Bobby Portis mlajši, ki je dosegel 16 točk, Jae Crowder 13, Meyers Leonard pa 10 točk in 12 skokov.

Lindell Wiggington je bil sicer prvi strelec Bucksov; dosegel je 17 točk, Dragić in Thanasis Antetokounmpo sta dodala po 14 točk za Milwaukee, ki je redni del sezone končal z 58 zmagami in 24 porazi.

Giannis Antetokounmpo je bil eden od sedmih igralcev Bucksov, ki je izpustil tekmo. Grški zvezdnik je izpustil tretjo tekmo zapored, Khris Middleton.

Jrue Holiday in Brook Lopez sta sedela zaradi počitka, Grayson Allen in Pat Connaughton pa sta bila odsotna zaradi poškodbe desnega gležnja.

Pri Raptorsih niso igrali Fred VanVleet, O.G. Anunoby in Pascal Siakam.

S petkovim porazom v Bostonu si je Toronto zagotovil na deveto mesto na vzhodu, tako da bo v noči na četrtek moral zmagati na domači tekmi proti nekdanjemu zvezdniku Raptorsov DeMarju DeRozanu in deseto uvrščeni ekipi Chicago Bulls.

Toronto je letos proti Chicagu zmagal dvakrat, enkrat izgubil, na vseh treh srečanjih pa so zmagali domačini.

Dallas odigral v stilu sezone — mizerno

Sandro Mamukelashvili je dosegel 23 točk, San Antonio Spurs pa so v nedeljo na nepomembni zadnji tekmi rednega dela sezone s 138:117 premagali Dallas Maverickse.

Luka Dončić, Kyrie Irving in še štirje ostali igralci so bili odsotni pri Dallasu, ki je pod preiskavo lige NBA zaradi podobnih odločitev glede namernega izgubljanja. Mavericksi bili teoretično še vedno v igri za zadnje mesto v končnici zahodne konference, preden so v četrti četrtini proti Bullsom zapravili 11 točk prednosti.

Pri Ostrogah je obsedelo devet igralcev, vendar so že več mesecev izven boja za končnico. Hkrati imajo skupaj z Detroitom in Houstonom največ možnosti (14%), da dobijo prvi izbor na naboru, kjer bo skoraj zagotovo najvišje kotiral Victor Wembanyama.

Dallas si je s porazom zagotovil 10. najboljše možnosti na naborni loteriji s 4,5 % možnosti za izbor številka ena, kar je del razloga, da je NBA začela preiskavo.