Čakanja je konec, zmagovit povratek koseškega zmaja

Košarka 27. Feb 20226:06 > 7:12 0 komentarjev

Pa smo ga dočakali! Goran Dragić se je v noči iz sobote na nedeljo vrnil na parkete lige NBA. Ljubljančan je na obračunu z Milwakuee Bucks debitiral v dresu Brooklyn Nets in z ekipo vknjižil pomembno zmago v boju za končnico (123:126).

Več kot trije meseci so minili, odkar je Goran Dragić v majici Toronta odigral zadnjo tekmo v elitni košarkarski ligi NBA. Saga glede njegovega odhoda iz vrst raptorjev se je vlekla kar nekaj časa, naposled pa je 35-letnik le podpisal pogodbo z Brooklyn Nets in sinoči tudi debitiral v dresu ekipe, ki jo vodi njegov nekdanji soigralec iz Phoenix Suns Steve Nash.

Ob debiju je Dragić v nekaj več kot 14 minutah zbral šest točk, tri skoke in podelil dve asistenci. Prvi strelec tekme je bil z 38 točkami Kyle Irving, za Buckse je Bobby Portis dosegel 30 točk, 29 jih je dodal Giannis Antetokounmpo.

Tekma je bila sicer skozi celotno srečanje zelo izenačena, še najvišjo prednost so imeli sredi tretje četrtine aktualni prvaki, ki so povedli za trinajst točk, a so jih Netsi do zadnjega odmora znova ujeli. V končnici je odločila tudi igra v obrambi, s krasnima blokadama sta se v ključnih trenutkih izkazala Andre Drummond in James Johnson.

Z zmago se je Dragićeva ekipa nekoliko približala šestemu mestu vzhodne konference, ki pelje neposredno v končnico. Ob tekmi manj Brooklyn Nets (32-29) štiri zmage zaostajajo za Boston Celtics (36-26).

Po debiju se je Dragić oglasil na družbenem omrežju Instagram: “Prva tekma je za mano. Sijajna zmaga, fantje.” S “čustvenčkom” 100 mu je v komentarju za prvi nastop v majici novega kluba čestital tudi Luka Dončić.