Dragić v zadnji četrtini odčital lekcijo Chicagu

Košarka 13. Mar 20218:06 > 8:32 0 komentarjev
Goran Dragić Jimmy Butler
Chuck Cook-USA TODAY Sports

Goran Dragić je ob zmagi Miamija proti Chicagu s 101:90 kar 20 od svojih 25 točk dosegel v zadnjih četrtini. Jimmy Buttler je k zmagi vročice dodal 28 točk.

Miami tako nadaljuje odlično serijo, saj je bila to deveta zmaga na zadnjih desetih tekmah, četrta zaporedna v United Centru. Pri vročici sta bila najučinkovitejša Jimmy Butler (28 točk) in Goran Dragić (25 točk), pri Chicagu pa Zach LaVine (30 točk).

Srečanje je bilo izenačeno do zadnje četrtine, ko je svoj šov začel Dragić. Ljubljančan je v dobri minuti zadel oba prosta meta in dodal še dve trojki za vodstvo Miamija z 81:72, nato do konca tekme zbral še 12 točk in bil najzaslužnejši za zmago svoje ekipe. “V drugem polčasu sem igral bolj agresivno in tako pomagal svoji ekipi,” je bil zadovoljen Dragić, ki je zbral še sedem skokov in pet podaj.

Denver je brez pomoči Vlatka Čančarja s 103:102 odpravil Memphis. Nikola Jokić je blestel z 28 točkami, 15 skoki in sedmimi podajami.