Durant in Irving poskrbela, da ni prišlo do presenečenja

Košarka 13. Apr 20226:45 > 7:16 0 komentarjev

Košarkarji Brooklyn Nets so v razigravanju za uvrstitev v končnico lige NBA s 115:108 ugnali Cleveland. Ponovno je blestel dvojec Kevin Durant in Kyrie Irving, Goran Dragić pa je na igrišču preživel deset minut in dosegel tri točke.

Mrežice so odločno vstopile v dvoboj, ki je odločal o tem, kdo bo še nastopili v končnici lige NBA. Prvo četrtino so dobile s 40:20 in prednost, kljub temu, da so preostale tri četrtine izgubile, brez težav zadržale do konca in potrdile mesto v končnici.

S 34 točkami je bil najboljši posameznik tekme Kyrie Irving. K svojemu dosežku je dodal še 12 asistenc. Kevin Durant se je ustavil pri 24 točkah in 11 asistencah, Goran Dragić pa je v 10 minutah na igrišču dosegel tri točke (met iz igre: 1/3, za tri: 1/1) in dodal še dva skoka.

Vrhunci s tekme med Brooklynom in Clevelandom:

Brooklyn se bo zdaj srečal z odličnim Bostonom, ki ga mnogi vidijo kot tihega favorita celo za končni naslov v ligi NBA, Cleveland pa se bo v popravnem izpitu udarila z zmagovalcem dvoboja med Atlanto in Charlottom.

Volkovi v končnico, Clippersom popravni izpit

V drugi tekmi play-ina je Minnesota premagala Los Angeles Clippers s 109:104 in prav tako potrdila sodelovanje v končnici, kjer se bodo pomerili z Memphisom. Za domače je 30 točk dosegel Anthony Edwards, eno manj D’Angelo Russel. Na nasprotni strani je bil s 34 točkami najboljši Paul George.

Los Angeles zdaj čaka odločilna tekma z zmagovalcem dvoboja med San Antoniom in New Orleansom.