Izjemna predstava Jokića, Čančarju prve minute v novi sezoni

Košarka 29. Dec 20209:12 0 komentarjev
Mike Ehrmann/Getty Images

Košarkarji Denverja so v noči na torek na krilih izjemne predstave Nikole Jokića s 124:111 doma premagali Houston. Drugi poraz v sezoni so doživeli aktualni prvaki Los Angeles Lakers, ki so izgubili proti Portlandu (107:115).

Jokić je 42. v karieri dosegel trojni dvojček. Tekmo je končal z 19 točkami, 18 podajami in 12 skoki. Jokić je trenutno s 14 podajami v povprečju celo prvi podajalec Lige NBA. Ob Jokiću je bil dobro razpoložen še Jamal Murray, ki je dosegel 21 točk, čeprav je 16 minut pred koncem po trku obležal na tleh in predčasno končal tekmo.

Nikola Jokić je z 18 podajami na tekmi poskrbel za osebni rekord.

Na tretji tekmi nove sezone je prve minute dočakal tudi slovenski reprezentnt Vlatko Čančar, ki je odigral štiri minute. Njegova statistika je ob enem zgrešenem metu za dve točki ostala prazna.

Prvi strelec tekme je bil pričakovano zvezdnik Houstona James Harden, ki je tokrat dosegel 34 točk. “Brada” je zablestel v drugi četrtini, ko je Denverju nasul 21 točk. Njegova predstava je bila sicer premalo, da bi lahko Houston upal na uspeh.

Rocketsi imajo še vedno težave z manjkajočimi igralci. Tokrat so tekmo odigrali z devetimi igralci, zaradi okužb s koronavirusom pa še vedno manjkajo John Wall, DeMarcus Cousins, Eric Gordon in Mason Jones.

Portland z odlično končnico do zmage nad Lakersi

Portland je do zmage proti aktualnim prvakom prišel po super drugem polčasu Damian Lillard, ki je v tem delu igre dosegel 21 od svojih 31 točk. Z dvojnim dvojčkom se je izkazal še CJ McCollum (20 točk in 11 podaj), 28 točk pa je dodal še Gary Trent Jr., ki je s sedmimi trojkami izenačil osebni rekord.

Lakersi so sicer drugi polčas začeli z delnim izidom 15:0 in v zadnjo četrtino vstopili s točko prednosti ter vodili še dobrih pet minut pred koncem tekme. Navkljub vsemu to ni bilo dovolj za uspeh. Po štirih tekmah so aktualni prvaki pri dveh zmagah in dveh porazih, prav vse obračune pa so odigrali na domačem parketu.

Prvi strelec prvakov je bil z 29 točkami LeBron James, ki je dodal še devet skokov in šest podaj. Po odsotnosti zaradi poškodbe je zaigral Anthony Davis, ki pa še ni pravi. Tokrat je vknjižil “samo” 13 točk in 10 skokov.