Izjemni Dončić ni bil dovolj proti najboljši ekipi lige

Košarka 24. Nov 20226:09 0 komentarjev

Dallas je tokrat gostoval pri najboljši ekipe lige Bostonu in izgubil s 125:112. Kljub porazu je blestel Luka Dončić, ki je dosegel 42 točk in dodal 9 asistenc in 8 skokov.

Dallas je bil v Bostonu precej nemočen. Domačini so vodili praktično celotno tekmo. Dallas je največ vodil za 2 točki, pa še to v prvi četrtini, nato pa so kelti prevzeli vajeti v svoje roke in se oddaljili. Gostje

Izjemna sta bila predvsem Jayson Tatum in Jaylen Brown. Prvi je dosegel 37, drugi 31 točk, skupno sta jih tako nasula kar 68. V pomoč Dončiću (42 točk, 9 asistenc in 8 skokov) je bil pri Dallasu predvsem Christian Wood s 26 točkami, Spencer Dinwiddie jih je dodal 15, Dorian Finney-Smith pa 10. Ostali niso dosegli dvomestnega števila točk.

Za Dallas je bil to osmi poraz v sezoni, do sedaj so nanizali devet zmag. Boston ostaja najboljša ekipa v ligi z izkupičkom zmag in porazov 14-4.

Ponoči sta bili na delu tudi ostali dve “slovenski” ekipi v najmočnejši košarkarski ligi. Goran Dragić ob zmagi Chicaga proti Milwaukeeju ni zaigral, biki so bili boljši s 118:113. Vlatko Čančar pa je dobil kar 35 minut ob zmagi Denverja nad Oklahomo in izkoristil jih je s pridom: dosegel je 20 točk, dodal pa še 5 asistenc in 6 skokov. S tem je dosegel svoj najvišji točkovni izkupiček v karieri v ligi NBA. Pred ten je ta znašal 14 točk.