Presenečenje v Dallasu, pomagal ni niti izjemni Dončić

Košarka 3. Feb 20226:38 > 8:16 0 komentarjev
Luka Dončić se je na koncu ustavil pri 40 točkah. Foto: Jerome Miron-USA TODAY Sports

Košarkarji Dallasa so v ligi NBA doživeli drugi zaporedni poraz. Pred domačimi gledalci jih je po podaljšku s 120:114 presenetila v tej sezoni skromna Oklahoma City Thunder. Poraza domače zasedbe ni mogel preprečiti niti slovenski as Luka Dončić, ki se je na koncu ustavil pri 40 točkah.

Dallas je po porazu proti Orlandu klonil tudi proti Oklahomi. Po napetem prvem polčasu so gostje pokazali zobe v tretji četrtini, ki so dobili za devet točk, vseeno pa je bil Dallas tisti, ki je bil po rednem delu bližje zmagi. Po trojki Reggieja Bullocka je Dallas osem sekund pred koncem tekme povedel s 103:101, a gostje se niso dali in po slabi Dončićevi obrambi izenačili in izsilili podaljšek.

V njem je veliko več pokazala Oklahoma, ki je hitro povedla za sedem (114:107) in tekmo mirno pripeljala do konca.

Dončićevi vrhunci s tekme med Dallasom in Oklahomo:

40 točk, 6 skokov, 10 asistenc

Luka Dončić je z drugim osebnim dosežkom sezone v 43 minutah na igrišču dosegel 40 točk (met iz igre: 16/33, za tri: 5/13), dodal je še 10 asistenc in šest skokov, edini podatek, ki ne govori v njegov prid je indeks +/-, ki je bil na koncu pri slovenskem košarkarju -17.

Izjemno predstavo je uprizoril Kanadačan Luguentz Dort, ki se je na koncu ustavil pri 30 točkah. V podaljšku je dosegel kar 14 točk in bil nerešljiva uganka za Dončića in druščino.

Za vročo kri med obema je sicer Američan poskrbel že v prvem polčasu, ko je v naletu s komolcem podrl slovenskega superzvezdnika, a so sodniki na začudenje Dončića zamižali.

Dvoboj Dončića in Dorta:

Omeniti velja, da je Oklahoma igrata brez prvega zvezdnika moštva, organizatorja igre Shaija Gilgeousa-Alexanderja, medtem ko je Dallas pogrešal trojico Kristaps Porzingis, Sterling Brown in Tim Hardaway. Slednji je najverjetneje po operaciji zaradi zloma stopalnice že končal sezono.

Ogorčen boj za prednost domačega parketa

Dallas tako ni izkoristil poraza Denverja, ki je nekoliko presenetljivo izgubil proti povsem zdesetkanemu Utahu (108:104), ki v zadnjem obdobju niza poraze in drsi po lestvici navzdol. Utah, trenutno še četrti na zahodu, je zaradi strgane kolenske vezi ostal brez Joa Inglesa, že dlje časa sta odsotna tudi prva zvezdnika Donovan Mitchell in Rudy Gobert.

Medtem z nizanjem zmag nadaljuje Memphis, ki zdaj Dallasu beži že za šest zmag, potem ko so Ja Morant in druščina brez težav slavili v Madison Square Gardnu. Bilo je 120:108 v korist Grizlijev, za katere je Jaren Jackson vpisal 26 točk.

Razlika med Memphisom na tretjem mestu in zasledovalci Utahom, Dallasom in Denverjem se tako vse bolj povečuje. Hkrati ima Memphis do konca sezone na papirju najlažji razpored. Med omenjeno trojico pa se bo odvil boj za četrto mesto, ki v prvem krogu končnice kot zadnje še prinaša prednost domačega parketa.