Luka Dončić odkrito spregovoril po porazu

Košarka 8. Dec 20216:19 > 10:06 1 komentar

Po tekmi premora zaradi poškodbe se je na igrišče vrnil Luka Dončić (28 točk, 6 skokov, 9 asistenc), a vseeno ni mogel preprečiti tretjega zaporednega poraza Dallas Mavericks, ki so doma morali priznati premoč Brooklyn Nets (102:99).

Teličkom je po prvem polčasu kazalo odlično. Prvo četrtino so dobili s 27:21, drugo pa po izjemni trojki Dončića s 35:29 ter na odmor odšli s prednostjo 12 točk (62:50).

Nora trojka Dončića:

Domačim košarkarjem je odlično kazalo tudi po treh četrtinah, vodili so tudi za 17 točk (71:54), na koncu pa imeli za zadnjih 12 minut tekme še 11 točk naskoka, a vseeno to ni bilo dovolj za zmago.

Priznal, da se je morda preveč sprostil

Dončić je bil prvi strelec tekme. V dobrih 36 minutah je dosegel 28 točk (met iz igre: 9/21, trojke: 3/11), dodal je še šest skokov in devet asistenc, a tretjega zaporednega poraza, osmega na zadnjih desetih tekmah, Dallasa ni mogel preprečiti.

Po tekmi je tudi odkrito spregovoril. “Vem, da moram biti boljši. Imel sem dolgo poletje. Bili smo na olimpijskih igrah, nato sem si vzel tri tedne prosto, malce sem se oddahnil, mogoče celo preveč,” je po tekmi v pogovoru za ESPN priznal slovenski superzvezdnik in dodal, da bo naredil vse, da bo spet tisti pravi Luka Magic.

Najlepše akcije Dončića proti Brooklynu:

Pomagala ni niti vrnitev Latvijca, Durant in Harden nasmejana

V kader Dallasa se je po dveh tekmah premora, prav tako zaradi poškodbe vrnil tudi Kristaps Porzingis. Visokorasli Latvjiec je dosegel 17 točk in dodal še 12 skokov, medtem ko sta pri gostih odigrala super tekmo prva zvezdnika ekipe Kevin Durant in James Harden. Prvi je dosegel 24 točk, drugi pa le točko manj. Skupaj sta še 16 skočila za odbito žogo ter zbrala 15 asistenc.

Naslednja tekma moštvo Dallasa čaka že v noči na četrtek v gosteh proti Memphis Grizzlies.

Veselili so se še Jezerniki in Kratkohlačniki

Poleg tekme v Dallasu sta bili odigrani še dve tekmi. New York Knicks so z 121:109 ugnali San Antonio Spurs, košarkarji Los Angeles Lakers pa so v klasiki s 117:102 premagali Kelte iz Bostona.

Pri Kratkohlačnikih je z 32 točkami navdušil Kanadčan Derrick White, pri Jezernikih pa je bil s 30 točkami najboljši LeBron James, Bostonu ni pomagalo niti 34 točk Jaysona Tatuma.