Dallas z obrambo potopil Phoenix, a izgubil Dončića (VIDEO)

Košarka 27. Jan 20235:45 0 komentarjev
Luka Dončić

Slovenski as Luka Dončić je na vročem gostovanju pri Phoenix Suns zaradi zvina levega gležnja obračun končal že po nekaj minutah. Pred obračunom je bil Dončić še tretjič zapored izbran v prvo postavo tekme vseh zvezd. Njegov nastop v Salt Lake Cityju naj ne bi bil ogrožen.

Dallas je na zadnjih 11 tekmah zmagal le tri tekme, zdaj pa se mu obetajo nove težave. Na obračunu s Phoenix Suns je Luka Dončić že po dobrih treh minutah zvil levi gleženj in zapustil igrišče.

Navijači Dallasa so pričakovali, da se bo vrnil na igrišče, a iz tabora Mavericks je hitro prišla informacija, da je poškodba prehuda. Kako huda in koliko časa bo odsoten z igrišč, še ni jasno.

Prvič brez točk

Luka Dončić je prvič v karieri lige NBA obračun končal brez točk (met iz igre: 0/2), je pa v treh minutah vpisal eno asistenco.

Znova poškodba gležnja

Dončić je v ligi NBA izpustil kar nekaj tekem, večinoma zaradi zvinov gležnjev. V sezoni 2019/20 je izpustil 11 tekem zaradi poškodbe desnega gležnja, v lanski pa 10. Enkrat si je lažje zvil desni skočni sklep, dvakrat pa levega.

Izjemni Dinwiddie odlično nadomestil Dončića

Dallas je kljub hitremu šoku in poškodbi prvega zvezdnika ekipa dobil prvi polčas. Na odmor je odšel s prednostjo šestih točk (54:48). Z 20 točkami je blestel Spencer Dinwiddie. Zbral je še šest asistenc in štiri skoke.

S tekmo kariere, če malce pretiravamo, je branilec Dallasa na koncu zbral 36 točk in Dallas popeljal do nove zmage z 99:95. Obramba je delovala brezhibno, sončki so ostali pod 100 točkami in uspeh je zagotovljen. “Zadržati ekipo, kot je Phoenix, pod 100 točkami, ni šala. Fantje so lahko ponosni nase,” je Izbrance pohvalil trener Dallasa Jason Kidd.

Poleg Dinwiddia je 18 točk in 12 skokov dodal še Dorian Finney-Smith in 14 Dwight Powell. Pri Phoenixu, ki zaradi poškodbe prepone še vedno ne more računati na prvega zvezdnika Devina Bookerja, pa sta bila z 22 točkami najboljša Cameron Johnson in Chris Paul.

Dallas je zabeležil šele drugo zmago na zadnjih sedmih tekmah.

Znova v prvi peterki tekme vseh zvezd

Pred tekmo je bil Luka Dončić še tretjič izbran v prvo peterko vseh zvezd zahodne konference. Družbo dela LeBronu Jamesu, Stephu Curryju, Nikoli Jokiću in Zionu Williamsu. Tekma najboljših v ligi NBA bo na sporedu 18. februarja v Salt Lake Cityju, če zvin gležnja ni hujše narave, bo Dončić vpisal že svoj četrti nastop na All-Star.

Na vzhodu je kapetan, torej košarkar z največ glasovi navijačev, postal Giannis Antetokounmpo. Ob njem bodo v prvi peterki igrali še Kevin Durant in Kyrie Irving, Donovan Mitchell in Jayson Tatum.

Pridružil se je Kobeju Bryantu, LeBronu James, Shaquillu O’Nealu, Isiahu Thomasu in Anthonyju Davisu, ki so štiri nastope All Star zbrali pred dopolnitvijo 24 leta.

Dragić ni bil v postavi Bikov

Še tretjo tekmo zapovrstjo je v dresu Chicago Bulls (22-26) izpustil Goran Dragić. Tudi tokrat ga zaradi bolezni ni bilo v postavi bikov, ki so v gosteh izgubili proti Charlotte Hornets (14-36) s 96:111. To je bil drugi zaporedni poraz Bulls. DeMar DeRozan je pri Chicagu dosegel 28 točk, prav toliko jih je pri Charlottu zbral Terry Rozier.