Miami do pomembne zmage

Košarka 9. Maj 202121:49 > 22:36 0 komentarjev
Miami je zmagal na gostovanju v Bostonu. Foto: Guliverimage

Miami Heat je z Goranom Dragićem gostoval v Bostonu in domače Celtics premagal s 130:124. Dvoboj je bil zelo pomemben za neposredno uvrstitev v končnico, Vročica ima zdaj dve zmagi prednosti pred Kelti.

Košarkarji Miamija so prišli do pomembne zmage v boju za končnico za Vzhodu. Varovanci Erika Spoelstre so v TD Gardnu v Bostonu odlično odigrali sploh prvi polčas, ki so ga dobili s kar 79:53. Pri gostih s Floride je že v prvih 24 minutah kar pet igralcev doseglo dvomestno število točk, na koncu jih je bilo takšnih kar šest. Boston se je v drugem polčasu močno zmanjšal razliko, ta je bila v drugem delu najmanjša prav ob koncu, ko je znašala šest točk.

Pri Miamiju je bil najboljši Jimmy Butler, ki je šestindvajsetim točkam dodal enajst podaj, le dva skoka pa sta mu zmanjkala do trojnega dvojčka. Vsaj dvajset točk sta pri Heat dosegla še Duncan Robinson (22) in Bam Adebayo (20). Nekdanji slovenski reprezentant Goran Dragić je v slabih 29 minutah igrah dosegel devet točk, sedem podaj in tri skoke.

Za Boston sta največ točk prispevala Evan Fournier (30) in Jason Tatum (29), Francoz je podelil še osem podaj. Kemba Walker je dal 18 točk in podelil šest podaj, a vseeno je v igri Bostona sploh v prvem polčasu nekaj zmanjkalo, da bi lahko ob koncu ogrozili zmago gostov s Floride.

Tekmeca se bosta ponovno pomerila v torek, ko bo tekma v Miamiju, je pa zdaj Dragić s soigralci v odličnem položaju, da ostane med najboljšimi šestimi ekipami v vzhodni konferenci, zelo blizu sta tudi četrti New York in peta Atalanta.