Nezgrešljivi Phoenix že na pol poti čez Dallas

Košarka 5. Maj 20226:44 > 6:55 1 komentar
jae crowder luka dončić
Crowder in Dončić lani nasprotnika, v novi sezoni soigralca? Foto: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports via Guliver

Košarkarji Phoenix Suns so dobili še drugo domačo tekmo proti Dallas Mavericks v drugem krogu končnice lige NBA (129:109) in so tako že na pol poti do zmage v seriji. Sonca so znova iz igre zadevala praktično vse, še osmič zapored je bil njihov odstotek nad 50 odstotkov! Luka Dončić je ob novem porazu vpisal 35 točk, pet skokov in sedem asistenc.

Podobno kot v noči na torek so tudi tokrat domači košarkarji začeli zelo vroče in že zgodaj povedli za 10 točk, a za razliko od prvega obračuna še do konca prve četrtine prišli nazaj v igro. Dvoboj je bil v nadaljevanju izjemno izenačen, moštvi sta se tudi večkrat izmenjali v vodstvu.

Izenačenost se je končala na začetku zadnje četrtine. Od izida 89:86 se je Dallasu povsem zaustavilo, nekaj metov je sprva še zadel Luka Dončić, ki pa je znova ostal brez pomoči soigralcev. Na drugi strani so košarkarji Phoenixa leteli po parketu. Ko je tri zaporedne trojke zadel še Devin Booker, so Sunsi povedli že za 24 točk in tekma je bila odločena.

Prvi strelec je bil s 35 točkami Luka, sedmim asistencam pa je dodal tudi sedem izgubljenih žog. Pred koncem tretje četrtine se je zapletel tudi v besedni obračun. Chris Paul je zadel kar 11 od 16 metov iz igre za 28 točk, Booker pa se je zaustavil pri številki 28, zadel je pet od osmih metov izza črte.

Dončića razjezil domači navijač:

Phoenix je še na osmi zaporedni tekmi v končnici iz igre zadel več kot 50 odstotkov metov, tokrat neverjetnih 64,5 odstotka, več takšnih tekem so leta 1984 nanizali le še “showtime” Los Angeles Lakersi (10).

Serije se zdaj seli v Dallas, kjer Teksašane čaka ogromno dela, če se želijo vrniti v igro za napredovanje v konferenčni finale. Predvsem igra v obrambi je na prvih dveh tekmah povzročala velike težave.

Miami še drugič ugnal Philadelphio

Z 2:0 v seriji je povedel tudi Miami, ki je s 119:103 še v drugo nadigral Philadelphio, kjer je znova manjkal Joel Embiid. Miami je dobil vse štiri četrtine dvoboja.

Prvi strelec je bil Tyrese Maxey na strani poražencev, zbral je 34 točk, pri Miamiju je vsaj 18 točk dosegla četverica. Največ Bam Adebayo s 23.