Nikola Jokić ponižan kot že dolgo ne (VIDEO)

Košarka 17. Maj 20246:32 4 komentarji
Nikola Jokić
Nikola Jokić Foto: Profimedia

Denver je imel prvo zaključno žogo, da se uvrsti v konferenčni finale, a ne samo, da je ostal praznih rok, Minnesota je goste ponižala in jih razbila s kar 115:70. Anthony Edwards in druščina so izsilili sedmo tekmo.

Minnesota je v seriji z Denverjem vodila že z 2:0, ko je Denver na krilih MVP rednega dela Nikole Jokića dobil tri tekme zapored in stopil na prag konferenčnega finala. Mnogi so mislili, da je serija odločena, a Volkovi se niso dali in na šesti tekmi pred domačimi gledalci ponižali Denver.

Že prvo četrtino so dobili za 17 točk, na odmor ob polčasu so odšli z 19 točkami naskoka, še večjo dominanco pa so pokazali v drugem polčasu. Prednost je na koncu znašala kar 45 točk (115:70).

Šov Anta Edwardsa:

Prvi mož Volkov je bil Anthony Edwards s 27 točkami, Jaden McDaniels jih je dodal 21. Pri Denverju je bil z 22 točkami osamljen Jokić, povsem pa je odpovedal Jamal Murray z desetimi točkami. “Fantje so verjeli vase, to je bilo ključno,” je ocenil Edwards. “Pred tekmo smo se veliko pogovarjali o tem, kako se vrniti, kako igrati bolj svobodno in lahkotno. Zdi se, da nam je uspelo,” je dodal trener Minnesote Chris Finch.

O zmagovalcu serije bo zdaj odločala sedma tekma, ki bo v nedeljo ob 22. uri po slovenskem času.

V noči na soboto bodo igrali polfinale vzhodnega dela, Indiana Pacers bo gostila New York Knicks, slednji so v prednosti v zmagah s 3:2. Z istim izidom vodijo igralci Dallas Mavericks slovenskega zvezdnika Luke Dončića proti ekipi Oklahoma City Thunder.