Nov Dončićev mejnik za zanesljivo zmago Dallasa

Košarka 2. Dec 20216:29 > 9:32 0 komentarjev

Noč iz srede na četrtek je Dallas Mavericks prinesla novo zmago. Luka Dončić in soigralci so v gosteh s 139:107 ugnali New Orleans Pelicans, znova pa se je plesalo tako, kot je igral slovenski košarkarski čarovnik. Ta je tekmo končal z 28 točkami in 14 asistencami, kar je bil njegov jubilejni stoti dvojni dvojček v ligi NBA. Telički so včeraj podrli tudi rekord franšize, saj so iz igre metali kar 68,7-odstotno.

Ta dosežek je Luki Dončiću uspel že v prvem polčasu, skupno je na igrišču preživel le 27 minut in pol. Toliko, kolikor je bilo potrebno, da so si Mavericks priigrali udobno prednost pred pelikani, ki so jo nato mirno pripeljali do konca. Slovenski košarkarski genij je bil tokrat zelo zanesljiv pri metu iz igre, zadel je kar enajst od šestnajstih metov v četrtkovem večeru.

To je bil torej že stoti dvojni dvojček Luke Dončića, ki je igral 216. tekmo v ligi NBA. Če povzamemo, Luka torej (vsaj) dvojni dvojček doseže praktično na vsaki drugi tekmi na kateri zaigra. Tekmo je sicer končal s statističnim indeksom 29.

Pri Dallasu so svoje dodali tudi Kristaps Porzingis (20 točk, 10 skokov), Jalen Brunson (17 točk) in Tim Hardaway Jr. (16 točk). Med strelce se je sicer vpisalo kar štirinajst košarkarjev teličkov. Pri gostih je bil najbolj učinkovit Brandon Ingram, z 29 točkami na koncu tudi prvi strelec tekme. Pelikani sicer korak z razpoloženimi gosti držali le v uvodnih minutah, že v prvi četrtini je prednost Dončića in soigralcev hitro naraščala in do konca tekme nikoli ni padla na manj kot 10 točk razlike.

Dallas, ki je v letošnji sezoni zabeležil 11 zmag in 9 porazov ter je četrti v zahodni konferenci, bo naslednjič igral v noči na soboto, ko bodo v revanši gostili New Orleans.

Ekipa Denver Nuggets je medtem izgubila proti Orlando Magic s 103:108. Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro.