Nova izjemna predstava Nikole Jokića

Košarka 1. Feb 20236:54 0 komentarjev

Vodilno moštvo zahodne konference v ligi NBA Denver Nuggets je na domačem parketu brez pomoči Vlatka Čančarja s 122:113 premagalo New Orleans Pelicans, medtem ko je Goran Dragić ob porazu svojega Chicaga proti Los Angeles Clippers s 103:108 v svojo statistiko vpisal asistenco.

Chicago Bulls so morali kljub sijajnemu vstopu v tekmo na koncu priznati premoč gostom. Biki so namreč prvo četrtino dobili z 32:20, v drugi pa vodili tudi že z 19 točkami razlike, a nato močno popustili in na odmor odšli z vodstvom 54:50.

V izenačenem drugem polčasu sta tehtnico na stran Clippers tudi na račun kar 20 izgubljenih žog tekmeca nato prevesila Kawhi Leonard, ki je vpisal 33 točk, pet asistenc in štiri skoke, pet točk manj pa je k zmagi prispeval Norman Powell.

Pri gostih, za katere je slovenski organizator igre Goran Dragić v dobrih šestih minutah na parketu v svojo statistiko vpisal asistenco, je bil še najbolj razpoložen Nikola Vučević. Črnogorec je s 23 točkami in kar 14 skoki dosegel dvojni dvojček, z 18 točkami in prav tako 14 skoki pa se je izkazal tudi Zach LaVine.

Po dveh zaporednih porazih so se nove zmage razveselili Denver Nuggets. Vodilno moštvo zahodne konference je bilo od New Orleans Pelicans boljše s 122:113, za kar sta imela največ zaslug Jamal Murray, ki je tekmo sklenil pri 32 točkah, in Nikola Jokić, ki je s 26 točkami, 18 skoki in 15 asistencami vpisal že svoj peti trojni dvojček na zadnjih šestih tekmah. Slovenec v vrstah Denverja, Vlatko Čančar, tokrat ni dočakal priložnosti za igro.

James vse bližje Abdul-Jabbarju

V kultni dvorani Madison Square Garden v New Yorku je v polnem sijaju zablestel LeBron James. Njegovi jezerniki so kratkohlačnike premagali s 129:123, 38-letni “kralj James” pa je dosegel 28 točk, 11 podaj in deset skokov ter ga le še 89 točk loči do absolutnega rekorda po številu doseženih točk v najmočnejši košarkarski ligi na svetu.

Ta rekord je v lasti legendarnega centra Kareema Abdul-Jabbarja (38.387 točk).